Rašford slomio Svece, petarda Barse

Champions League 20. okt 202022:43 > 22:59
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Fudbaleri Mančester Junajteda pobedili su Pari Sen Žermena na strani u derbiju prvog kola grupe H rezultatom 2:1. Barselona je kod kuće dobila Ferencvaroš sa 5:1 u okviru grupe G.

Crveni đavoli došli su do prednosti u 23. minutu golom Bruna Fernandeša iz penala.

Bio je to ponovljeni udarac sa bele tačke portugalskog veziste. Prvi je zaustavio Kejlor Navas, ali je jedanaesterac ponovljen pošto kostarikanski golman nije bio na liniji.

Sveci su u nastavku imali veću inicijativu, ali su na izjednačujući pogodak čekali do 55. minuta. Tada je Nejmar izveo prekid, a Antoni Marsijal nespretno reagovao i glavom pogodio sopstveni gol.

Do kraja je viđeno nekoliko šansi na obe strane, da bi na kraju Markus Rašford u 87. sjajnim udarcem sa 16 metara doneo tri boda Ostrvljanima.

U duelu iste grupe, Lajpcig je savladao Bašahšehir sa 2:0, zahvaljujući dvostrukom strelcu Anhelinju.

Španski bek je tresao mrežu turskog prvaka u 16. i 20. minutu.

Lajpcig i Junajted su na čelu i ta dva tima će se sastati u Mančesteru u sledećem kolu. Pari Sen Žermen čeka gostovanje Bašakšehiru.

Alex Caparros, Getty Images

Barselona je u grupi G rutinski opravdala ulogu favorita i na svom terenu savladala Ferencvaroš rezultatom 5:1.