Denis Doyle/Getty Images

21.10.2020 | 22.15 > 22:17

Zidan: Krivica moja, moram da nađem rešenje

Real Madrid CF

Trener madridskog Reala Zinedin Zidan prihvatio je odgovornost za poraz od Šahtjora na startu Lige šampiona.

Zinedine Zidane

Gonzalo Arroyo Moreno Getty Images Sport

Kraljevski klub izgubio je kod kuće od Ukrajinaca rezultatom 3:2 u prvoj rundi grupe B.

"Loš momenat. Prvi meč u takmičenju... Nismo igrali kako treba, a kada je tako onda je trener uvek kriv. Odgovoran sam za ovo i moram da pronađem rešenje, zato što ne možemo igrati na ovakav način", istakao je Zidan.

Prvak Španije odigrao je katastrofalno prvo poluvreme i na velikom odmoru gubio sa 3:0. U nastavku je uspeo da se vrati, ali ne i da se spase poraza.

"Dobro je što smo napravili reakciju, ali prvo poluvreme je bilo jako loše. Nismo dobro ušli u meč, nismo imali samopouzdanja. Igrali smo i u nešto izmenjenijem sastavu, ali to nije izgovor".

Predstojećeg vikenda na programu je Klasiko protiv Barselone.

"Videćemo. Analiziraćemo ovaj meč, pa se pripremati za taj", poručio je Zidan.

Real je pre Šahtjora izgubio i od Kadisa u prvenstvu, pa uz dva uzastopna poraza ulazi u najveći derbi španskog fudbala, koji je na programu u subotu od 16 časova, uz direktan prenos na Sport Klubu.