Getty Images/Stuart Franklin

27.10.2020 | 20.48 > 20:52

Nikolićevi Lokosi se pokazali, Kimih za slavlje Bajerna

Bayern Munich

Šampion Evrope Bajern Minhen upisao je novi trijumf u Ligi šampiona, pošto je u drugom kolu tog takmičenja savladao Lokomotivu u Moskvi rezultatom 2:1.

Bajern Minhen

Pool, Getty Images

Za razliku od prve runde u grupi A, kada su demolirali Atletiko Madrid sa 4:0, Bavarci su sada znatno teže došli do slavlja.

Ekipa Marka Nikolića u većem delu meča pružala je sjajan otpor favorizovanom rivalu. Sredinom drugog poluvremena bila je znatno bolja i konačan ishod je lako mogao da bude drugačiji. Ipak, bodovi su na kraju otišli u Minhen.

Bajern je poveo u 13. minutu preko Leona Gorecke, koji je udarcem glavom sa pet metara krunisao sjajnu akciju i asistenciju Benažamana Pavara

Sličnu akciju tim Hansija Flika izveo je i nekokoliko minuta kasnije. Pavar je na identičan način ubacio loptu u sredinu, ali je Kingsli Koman pogodio stativu.

Imali su gosti inicijativu i u nastavku, dominirali su terenom do 60. minuta, kada je Lokomotiva zaigrala znatno konkretnije.

Opasan udarac Vladislava Ignatjeva zaustavio je Manuel Nojer i to je bila najava onoga što je usledilo u 70. minutu.

Kontra napad po desnoj strani i povratnu Ze Luiša završio je Anton Mirančuk pogotkom u bliži ugao.

Samo nekoliko trenutaka kasnije Ze Luiš je mogao da donese preokret domaćima, potom je Mirančuk propustio šansu, i ubrzo je stigla kazna.

Džošua Kimih se namestio na 20 metara i poslao neodbranjiv udarac pored nepomičnog Giljermea u 80. minutu za pobedu Bajerna.

Bavarci u sledećoj rundi gostuju Salcburgu. Lokomotiva, koja je ostala na jednom osvojenom bodu, čeka Atletiko.

U utakmici grupe B, Šahtjor i Inter remizirali su bez golova.

Gosti iz Milana imali su nekoliko šansi da dođu do slavlja, ali nisu uspeli da postignu gol.

Romelu Lukaku i Nikolo Barela pogađali su okvir gola u dva navrata, imao je Lukaku još jednu izglednu priliku, međutim, mreža domaćina ostala je netaknuta.

Inter sada ima dva boda, dok je Šahtjor na četiri.