Getty Images/Friedemann Vogel

28.10.2020 | 20.45

Gostili se Čelsi i PSŽ, prvenac Zijeha

Pari Sen Žermen i Čelsi zabeležili su prve pobede u ovogodišnjoj Ligi šampiona. I to u gostima. Sveci su u Istanbulu savladali Bašakšehir 2:0, dok su Plavci bili ubedljivi u Rusiji od Krasnodara 4:0.

Paris Saint Germain

Tolga Bozoglu - Pool/Getty Images

Parižani su u Istanbul došli posle poraza na Parku Prinčeva od Mančester Junajteda. I bravu turskog šampiona uspeli su da otvore tek u 64. minutu. Strelac je bio Moize Ken, na asistenciju Kilijana Embapea. Isti dvojac režirao je i drugi gol 15 minuta kasnije, a ponovo je strelac bio italijanski reprezentativac. Za domaćina je poslednjih 10 minuta odigrao Danijel Aleksić.

Ovom pobedom Pari Sen Žermen pridružio se na vrhu tabele Grupe H Mančester Junajtedu i RB Lajpcigu, koji tek treba da igraju svoj meč. Bašakšehir je na začelju bez bodova.

Posle razočaravajućeg remija bez golova na Stamford Bridžu protiv Sevilje Čelsi je u Rusiju došao sa imperativom pobede. Ekipa Frenka Lamparda ušla je željna da popravi utisak, pa je ni promašen penal Žoržinja u 14. minutu nije poremetio. Plavci su uspeli da dođu do gola u 37. minutu kada je Haverc proigrao Kaluma Hadson-Odoija. Držali su se domaći do 76. minuta, ali onda su skrivili penal, koji je u gol pretvorio Timo Verner. Samo tri minuta kasnije prvi gol u novom dresu postiže Hakim Zijeh i to u prvoj utakmici koju je igrao od prvog minuta. Konačnih 4:0 postavio je Kristijan Pulišić.

Ovom pobedom Čelsi je izbio na prvo mesto Grupe E sa četiri boda, dok preostale tri ekipe imaju po jedan, sa tim da Ren i Sevilja tek treba da igraju svoju utakmicu.