Ba, Višća i Junajted presudili Junajtedu!

Burak Kara/Getty Images

Fudbaleri Bašakšehira ostvarili su prvu pobedu u grupi H Lige šampiona pošto su u Istanbulu savladali Mančester Junajted rezultatom 2:1. U meču grupe F Zenit je u Sankt Peterburgu odigrao nerešeno sa Lacijom 1:1.

Turski prvak je protiv Crvenih đavola ostvario prvi trijumf u sezoni, ali i uz veliku pomoć gostiju postigao prve golove.

Bašakšehir je poveo u 13. minutu pogotkom Dembe Ba, koji je na polovini terena, posle neobjašnjive greške gostiju, neometan, primio loptu i rutinski savladao Diona Hendersona.

U 40. minutu bilo je 2:0 za ekipu iz Istanbula, a i ovoga puta velike zasluge za gol idu na adresu igrača Junajteda. Gosti su izgubili loptu, usledila je dobra akcija Bašakšehira i realizacija Edina Višće, koji je asistirao kod prvog gola.

Crveni đavoli su u 43. minutu preko Entonija Marsijala, na asistenciju Luka Šoua, prepolovili minus, ali u nastavku utakmice nisu uspeli da izbegnu poraz.

Gosti su u 92. minutu imali odličnu šansu da dođu barem do boda, ali je 34-godišnji defanzivac Bašahšehira Aleksandru Epureanu,  posle šuta Harija Megvajera, loptu izbacio sa gol linije i svom timu sačuvao ceo plen.

Srpski reprezentativac Danijel Aleksić odigrao je ceo meč za Bašakšehir, kao i Matić za engleskog velikana.

Turska ekipa u sledećem kolu (24.11) gostuje na Old Trafordu, a u drugoj utakmici ove grupe Lajpcig večeras dočekuje PSŽ.

Zenit je na stadionu Petrovski došao do prvog boda ove sezone, a malo je nedostajalo i do celog plena, međutim, posle asistencije VAR poništen im je pogodak u 92. minutu.

Ruski šampion je u 32. minutu poveo golom Aleksandra Jerohina, a Rimljanima je bod obezbedio Felipe Saisedo u 82. minutu.

Lacio je imao mnogo više šuteva ka golu rivala (16-7), ali i samo tri u okvir u odnosu na dva Zenita.

Sergej Milinković-Savić je odigrao ceo meč, a u 59. minutu dobio je žuti karton.

Italijanski tim ima pobedu i dva remija i sa 5 bodova je lider grupe, dok Zenit ima samo bod. Večeras se sastaju Klub Briž i Borusija Dortmund.