Čelsi i Sevilja iz nadoknade do osmine finala

Champions League 24. nov 202020:48 > 21:05
REUTERS/Stephane Mahe

Fudbaleri Čelsija pobedili su Ren na strani u četvrtom kolu grupe E Lige šampiona sa 2:1 i osigurali plasman u osminu finala dve runde pre kraja. Poziciju u nokaut fazi obezbedila je i Sevilja, koja je istim rezultatom slavila u Krasnodaru.

Oba tima imaju po 10 bodova, dok su Krasnodar i Ren ostali na po jednom poenu i njima preostaje borba za treću poziciju i odlazak u Ligu Evrope.

Čelsi je do trijumfa u Bretanji stigao pogotkom Olivijea Žirua u 90+1. minutu. U sjajnom napadu ekipe Frenka Lamparda, udarac Tima Vernera odbranio je golman Alfred Gomi, na loptu je natrčao Žiru i glavom ju je sproveo u mrežu.

Imali su Plavi prednost i većim delom meča, pošto su preko Kaluma Hadson-Odoija poveli u 22. minutu.

Delovalo je da će im minimalac biti dovoljan za tri boda, ali je Ren u 85. uspeo da poravna rezultat i odvede meč u dramu. Strelac je bio Žirasi.

Gosti iz Londona su u finišu pritisli svim silama. Sjajan udarac Bena Čilvela u 88. minutu zaustavio je Gomi, ali Senegalac nešto kasnije nije mogao da spase domaćina.

Sevilja je na sličan način pobedila Krasnodar, pošto je i u Rusiji presudio gol u nadoknadi.

Španci su poveli u četvrtom minutu zahvaljujući Ivanu Rakitiću. Taj rezultat bio je aktuelan do 56. i izjednačujućeg pogotka Vandersona.

Slavlje Andalužanima za prolaz u osminu finala doneo je Munir el Hadadi u 90+5. minutu.

U narednoj rundi na programu su mečevi Sevilja – Čelsi i Krasnodar – Ren.