CFL: Budućnost pobedila Zetu u ludom derbiju!

Crna Gora 18. okt 201720:28 > 20:29
FK Budućnost

U velikom derbiju 11. kola fudbalskog šampionata Crne Gore, Budućnost je na svom stadionu, bez prisustva gledalaca pobedila Zetu sa 2:1, posle blago rečeno ludog meča.

Uoči duela sa Zetom na svom terenu fudbaleri Budućnosti se naglasili da Sutjeska ima lepu prednost, ali da je ostalo još mnogo da se igra do kraja šampionata i da šest bodova nije nedostižno. Dodatni problem po ekipu koja brani titulu osvojenu prošle sezone uoči derbija kola bila je činjenica da je Sutjeska lako, sa 3:0 pobedila Petrovac i da je sa devet bodova viška pratila šta se dešava u glavnom gradu Crne Gore.

Ljubitelji fudbala nisu imali priliku da uživaju u lepom meču. Uglavnom se vodila borba na sredini terena. Velika pažnja je naravno posvećena zaštiti svoje mreže. Čekala se greška rivala ili sjajna solo partitura pojedinca. Budućnost je povela posle dvadesetak minuta igre a radost navijačima Budućnosti koji nisu mogli da gledaju ovaj duel jer je Budućnost kažnjena, doneo je Filip Mitrović.

Podsećanja radi, Budućnost je kažnjena zbog vređanja čelnika FSCG i paljenja pirotehničkih sredstava na meču sa Petrovcem. Mnogi su rekli da to i nije toliko loše, jer je Budućnost bez prisustva gledalaca već odigrala šest utakmica i ostvarila skor od 6-0 uz gol razliku od 14:1. Tu kaznu, Budućnost je odrađivala zbog prekida utakmica protiv Mladosti u završnici prošle sezone, kada je uz mnogo sreće stigla do titule.

Da li će se tradicija nastaviti? Da li će Budućnost bez navijača stići do pobede? Pobede koja je bila imperativ jer nije isto juriti šest i juriti devet bodova minusa. Znalo se da izabranici Dragana Kažića neće srljati u drugom poluvremenu jer imaju tri boda u rukama. Očekivalo se da Zeta, koja gotovo da nije pripretila u prvom poluvremenu krene ofanzivnije ka golu Mijatovića.

Tako je i bilo. Zeta je imala više loptu u nogama, napadala je ali jalovo. S druge strane, Budućnost je zatvorila sve prilaze svom golu i vrebala priliku da iz kontranapada još jednom stigne do gola Zete i reši pitanje pobednika. Takva prilika se ukazala u 70. minutu kada je Milivoje Raičević izašao sam ispred golmana Zete, ali je Ljubomir Đurović uspeo da dobije duel jedan na jedan.

Kako to obično biva u fudbalu kazna sa promašaj je stigla u vidu gola Nikole Krstovića koji je u zaostavnom vremenu iskoristio sjajan pas Balše Božovića da matira Mijatovića, za verovalo se konačnih 1:1.

Ali sa takvim epilogom se nije složio Ilija Tučević koji se u petom minutu zaostavnog vremena najbolje snašao u gužvi ispred gola Zete, pogodio mrežu za konačnih 2:1. Budućnost je ostala na minus šest u odnosu na Sutjesku.

U narednom kolu snage će odmeriti: Grbalj – Dečić, Iskra – Sutjeska, Mladost – Budućnost, Petrovac – Rudar, Zeta – Kom.