CFL: Remi Zete i Budućnosti, Sutjeska može na plus 15

Crna Gora 24. feb 201815:16 > 15:20
FK Budućnost

Nastavljen je šampionat Crne Gore u fudbalu. U velikom derbiju Zeta i Budućnost su odigrali nerešeno 1:1, a ovakvom epilogu se iskreno obradovala Sutjeska, koja u 17 časova igra protiv Petrovca i ima priliku da stekne 15 bodova više u odnosu na aktuelnog šampiona.

Komisija za takmičenje je donela odluku da odložene mečeve 20. kola koji su bili na programu za utorak, pomeri za subotu i pokazalo se daje to dobra odluka jer ledeni talas koji je najavljen u Crnoj Gori stiže od nedelje.

Budućnost koja tokom priprema nije uspela da postigne ni jedan gol povela je u velikom derbiju golom Darka Nikača u 32. minutu. Ovim rezultatom jezavršeno prvo poluvreme i delovalo je da će izabranici Vladimira Vermezovića uspeti da stignu do tri jako važna boda kako bi nastavili poteru za Sutjeskom. Međutim, u 80. minutu, Zeta je izjednačila a mrežu golmana Milana Mijatovića zatresao je Goran Milojko.

Do kraja meča nije bilo golova, pa su fudbaleri Sutjeske sa mnogo motiva krenuli put Petrovca jer ako stignu do pobede imaće 15 bodova više u odnosu na Budućnost.

Jedina utakmica koja je počela u utorak bila je između Grblja i Rudara.Prekinuta je na poluvremenu, a nastavak je u subotu pripao Grblju. Gol odluke postigao je Nikola Popović u 61. minutu. Rudar ima za čim da žali jer je u završnici imao sjajnu priliku da stigne do izjednačenja, ali je iskusni Radomir Đalović pogodio stativu.

Značajne pobede su ostvarile ekipe Mladosti i Iskre koje su ostale u trci za mesto broj tri koje vodi u Evropu. Mladost mesto u Evropi može da obezbedi i kroz Kup gde je zajedno sa ekipama Budućnosti, Igala i Grblja stigla do polufinala. Osvajač Kupa ide u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Koliko će biti zanimljiva borba za Evropu u Crnoj Gori govori podatak da trećeplasirana Zeta ima samo šest bodova više u odnosu na  koji bi se, kada bi se sada podvukla crta, borio za opstanak u elitnom društvu kroz baraž mečeve.

20. KOLO: Zeta – Budućnost 1:1 (Milojko 80 – Nikač 32), Grbalj – Rudar1:0 (Popović 61), Mladost – Dečič 2:0 (Ćetković 57, Adrović (penal) 84), Iskra – Kom 3:0 (Šahman 24,84, Milić 70), Petrovac – Sutjeska (17.00).

TABELA: Sutjeska 48, Budućnost 36, Zeta 29, Mladost 27, Iskra 26, Grbalj25, Rudar 23, Kom 23, Petrovac 15, Dečić.