Isto odstojanje - pobede Budućnosti i Sutjeske

Budućnost je posle četiri remija stigla do pobede nad Dečićem, Sutjeska je nadigrala Grbalj, pa je posle 24. kola šampionata Crne Gore u fudbalu ostala ista meta, isto odstojanje u borbi za titulu.

FK Sutjeska

FK Sutjeska

Sutjeska je odlično počela meč u Radanovićima. Ništa se u dobitnoj kombinaciji koju su Nikšićani postavili nije promenilo. Ponovo su zatvorili sve prilaze svom golu i čekali priliku da kazne grešku rivala. Ona se ukazala u 17. minutu kada je Luka Merdović zatresao mrežu Grblja. Ovaj gol je poremetio domaćina, a kazna je stigla jako brzo.

Već u 39. minutu na semaforu je pisalo 2:0, a strelac je bio novajlija Šaleta Kordić koji je u Sutjesku stigao tokom zimske pauze. U tom trenutku bilo je jasno da je pitanje pobednika rešeno.

Do kraja meča viđena su još dva gola. Igor Ivanović je bio strelac za Sutjesku. Bio je to 11. gol najboljeg igrača Crne Gore u prošloj godini, a čast Grbljana spasili su Danko Kovačević i Zdravko Dragićević.

Budućnost je najavila pobedu protiv Dečića. Trener Vermezović je rekao posle četiri nerešena meča da bi trijumf nad Dečićem sve promenio. S druge strane, izabranici Viktora Trenevskog koji se grčevito bore za opstanak nisu ni pomišljali na predaju, pa je posle prvog poluvremena na semaforu pisalo 0:0. Kamen sa srca navijačima Budućnost pao je desetak minuta pre kraja kada je Miljan Vlaisavljević pogodio za toliko željenu i čekanu pobedu.

Sjajan meč su odigrali Mladost i Iskra. Ekipe koje se bore za plasman u Evropu izašle su na teren bez garda. Viđeno je dosta prilika na obe strane, ali su mreže mirovale sve do 70. minuta kada je golman Iskre Pavle Velimirović oborio Admira Adrovića, a sa bele tačke pogodio je Marko Ćetković za, pokazalo se, konačnih 1:0.

Momci iz Danilovgrada imaju za čim da žale, a ostao je utisak i da su sredinom drugog poluvremena oštećeni jer je penal mogao da bude dosuđen i za njih, ali sudija Radovanović je odmahnuo rukom. Pokušala je Iskra da stigne do izjednačenja, ali je Damir Ljuljanović kao i protiv Sutjeske u minulom kolu sačuvao svoju mrežu.

Kom je protiv Rudara zatvorio sve prilaze svom golu. Nastojali su gosti da sačuvaju svoju mrežu i eventualno priprete iz kontre ili polukontre. Takva prilika se ukazala u 43. minutu, a nemilosrdan egzekutor je bio Nemanja Sekulić. Izjednačenje Rudaru je doneo rezervista Velizar Janketić sredinom drugog poluvremena. Tim iz Pljevalja je napadao do kraja meča, ali je defanzivna linija ekipe Koma odolela ovim naletima.

MLADOST - ISKRA 1:0