CFL: Petrovac šokirao Budućnost

Crna Gora 17. mar 201817:05 > 17:13

Zbog olujnog vetra odložena je utakmica između Sutjeske i Rudara. Ostale utakmice 25. kola su odigrane u veoma teškim uslovima. Petrovac je osvojio bod protiv Budućnosti 1:1, dok su u derbiju Zeta i Mladost igrali bez golova.

Budućnost je ponovo razočarala svoje navijače. Iako su izabranici Vladimira Vermezovića najavljivali atraktivniju igru jer su pobedom nad Dečićem skinuli breme sa leđa koje su nosili zbog četiri remija, ponovo je usledilo pravo mučenje i još jedan remi.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, a da problem po Budućnost bude još veći Petar Grbić je sredinom ovog dela igre zbog povrede napustio teren. Petrovac je dobro pokrivao sve prilaze svom golu sve do 60. minuta kada je kapiten Darko Nikač uspeo da pogodi za 1:0.

Podgoričani su u tom trenutku pomislili da su rešili pitanje pobednika, a samo desetak minuta kasnije sve je krenulo iz početka. Strelac za Petrovac je bio Aleksandar Vujačić bivši igrač Budućnosti. Do kraja Budućnost je napadala, ali bez ideje, bez prilike za gol.

Meč Zete i Mladosti je trebalo da bude jedan od derbija kola. Oni koji su očekivali lepu utakmicu sa dosta prilika za gol, nezadovoljni su napustili stadion. Igralo se uglavnom na sredini terena, a jedinu i to kolosalnu priliku imao je mladi Nikola Krstović napadač Zete na početku meča ali nije uspeo da je iskoristi. Na kraju je ostalo 0:0.

Meč u Danilovgradu je bio pod velikim znakom pitanja zbog obilnih padavina u protekla dva dana i natopljenog terena. Sudije su donele odluku da može da se igra, Grbalj se mnogo bolje snašao. Već posle prvog poluvremena Grbljani su golovima Nikole Popovića i Ivana Vukovića vodili sa 2:0 i bilo je jasno da će osvojiti tri zlata vredna boda u borbi za plasman u Evropu. Grbalj u kvalifikacije za Ligu Evrope može na dva načina. Kroz prvenstvo, ako osvoji treće mesto, ili kroz Kup ako stigne do trofeja. Grbalj je u polufinalu zajedno sa ekipama Mladosti, Igala i Budućnosti. U samoj završnici viđena su još dva gola. Nikola Popović je pogodio za 3:0, a čast Iskre donekle je spasio Blažo Perutović – 3:1.

FK Grbalj

Iako se nalaze u jako teškoj situaciji izabranici Viktora Trenevskog, fudbaleri Dečića se na osnovu svega prikazanog u nastavku sezone neće predati i do kraja će se boriti za opstanak u elitnom društvu. U prošlom kolu su bili blizu boda protiv Budućnosti ali su poraženi sa 1:0.

Protiv Koma su poveli golom Dalibora Đukića sa bele tačke. Radost je kratko trajala jer je samo sedam minuta kasnije na semaforu pisalo 1:1. Strelac je bio Marko Kažić. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a Vule Vujačić je početkom drugog poluvremena ponovo doneo prednost Dečiću. Pokazalo se da je to bio i konačan rezultat meča u kome je Dečić stigao do tri zlata vredna boda.

BUDUĆNOST – PETROVAC 1:1