Mladost osvojila Kup Crne Gore, Grbalj u Evropi

Crna Gora 30. maj 201823:08 > 23:10
FK Mladost

Fudbaleri Mladosti pobedili su Igalo u finalu Kupa Crne Gore sa 2:0. Izabranici Aleksandra MIljenovića su do trofeja stigli u intervalu od 55. do 57. minuta, kada je Admir Adrović uspeo dva puta da zatrese mrežu Igala.

Ekipa iz Podgorice je stigla do trećeg trofeja u istoriji kluba s obzirom da je pre ovog duela osvojila šampionat i Kup. Pobedi Mladosti obradovali su se i fudbaleri Grblja koji su kao četvroplasirana ekipa iz prvenstva izborili mesto u kvalifikacijama za Ligu Evrope, s obzirom da je Mladost uz trofej u Kupu, šampionat Crne Gore završila na trećem mestu.

Fudbaleri Igala došli su na finalni meč odlučni u nameri da se predstave u što boljem svetlu u nameri da naprave čudo, osvoje trofej i izbore plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Tokom prvih 20 minuta Igalo je bilo opasniji i agilniji tim. Dva puta su momci sa primorja ozbiljno pripretili ekipi Mladosti ali je mrežu Podgoričana uspeo da sačuva jedan od najboljih igrača tima, golman Ljuljanović.

To kao da je probudilo izabranike Aleksandra MIljenovića. Mladost je preuzela inicijativu, Ćetković pokušao sa distance, a Petrović posle kornera, ali je golman Igala, Bjelica uspeo da otkloni opasnost ispred gola. Prvo poluvreme je završeno bez golova, a fudbaleri Igala su od strane svojih navijača koji su u velikom broju stigli na stadion pozdravljeni ovacijama.

Posle samo pet minuta igre u nastavku Igalo je postiglo gol ali je Simović bio u nedozvoljenoj poziciji. Samo pet minuta kasnije, posle sjajnog centaršuta Petrovića sa desne strane, najvišu u šesnaestercu Igala bio je Admir Adrović i na semaforu je pisalo 1:0. Nešto više od 60 sekundi kasnije pitanje pobednika je bilo rešeno, a akteri isti. Petrović je bio asistent, a ponovo je mrežu Igala zatresao Admir Adrović.

Do kraja utakmice viđena je igra bez garda. Mladost je pogodila stativu i prečku, a za malo su neprecizni bili Novović i Miličković, a kolosalnu priliku za Igalo je propustio Kopitović.

Sutjeska je osvojila titulu i igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok će u kvalifikacije za Ligu Evrope osvajač Kupa Mladost, Budućnost i Grbalj.