Fudbal 11.08.2018 | 19:39 > 19:41

CFL: Novi remi Sutjeske, nula u derbiju

Utakmicama drugog kola nastavljen je šampionat Crne Gore u fudbalu. Aktuelni šampion, Sutjeska iz Nikšića ni u drugom meču nije uspela da stigne do pobede. Meč sa Lovćenom završen je isto kao i sa Mornarom 1:1.

Fudbaleri Sutjeske

FK Sutjeska

Sutjeska je u prvom kolu odigrala nerešeno 1:1 protiv Mornara u Nikšiću. Novajlija u elitnom društvu je imao dosta sreće u tom meču, jer su izabranici Nikole Rakojevića imali potpunu inicijativu, promašili sijaset prilika za postizanje gola.

Sedam dana kasnije, usledio je još jedan duel sa novajlijom u društvu najboljih. Lovćen koji je u prvom kolu pobedio Grbalj sa 1:0 golom Gorana Vujovića, poveo je i dobio prvo poluvreme protiv Sutjeske sa 1:0, a strelac je ponovo bio Goran Vujović.

Sutjeska je u nastavku krenula daleko ofanzivnije, a sredinom ovog perioda igre Luka Merdović je uspeo da donese izjednačenje. Napadala je Sutjeska do kraja meča, ali je defanzivna linija Lovćena uspela da zatvori prilaze golu, sačuva mrežu, za veliki četvrti bod Lovćena na startu šampionata.

U jednom od derbija ovog kola snage su odmerili Rudar i Zeta. Iako je meč završen bez golova, ljubitelji fudbala su imali šta da vide. Obe ekipe su mogle do pobede i zaista je teško proceniti ko može da bude tužniji što je osvojen samo jedan bod. Zeta je oštećena za penal koji je napravljen nad Nikolom Krstovićem u završnici prvog poluvremena, a pomenuti napadač koji ima 18 godina je u nastavku promašio dve kolosalne prilike da zatrese mrežu Rudara.

Momci iz Pljevalja nisu ostali dužni. Sjajne prilike su imali Velizar Janketić i Radomir Đalović koji je u samoj završnici umesto mreže iz sjajne pozicije pogodio prečku.

OFK Titograd je pobedio Iskru u Danilovgradu, a jedini gol je postigao defanzivac domaćih Stefan Milošević koji je zatresao sopstvenu mrežu i doneo fudbalerima iz glavnog grada Crne Gore tri vredna boda.

U poslednjem meču dana Grbalj je pobedio Petrovac u gostima sa 1:0. Strelac jedinog gola na meču bio je napadač Grblja Zdravko Dragićević u 58. minutu.

Drugo kolo će zatvoriti Mornar i Budućnost. Ovaj meč je na programu u nedelju, a Budućnost će imati priliku da eventualnom pobedom već posle dva kola stekne četiri boda više u odnosu na glavnog rivala za osvajanje titule, ekipu Sutjeske.