CFL: OFK Titograd pobedio Budućnost, presudio Kalezić

Crna Gora 15. avg 201819:32 > 19:37
OFK Titograd (Vasko Kalezić)

Veliki derbi trećeg kola šampionata Crne Gore u fudbalu odigran je u Podgorici, a posle velike borbe OFK Titograd je slavio protiv Budućnosti sa 1:0. Gol odluke postigao je Vasko Kalezić.

Momak koji je letos stigao u OFK Titograd iz Vojvodine, naglasio je pre meča u razgovoru za Sport Klub da veruje da će on i njegovi saigrači uspeti da zaustave Budućnost, koja je na startu vezala dve pobede protiv Iskre i Mornara. Tako je i bilo, a pitanje pobednika je sredinom drugog poluvremena rešio upravo Kalezić.

Lovćen je nastavio sa sjajnim partijama. Posle pobede nad Grbljem i remija u duelu sa Sutjeskom, ekipa sa Cetinja je slavila kao gost protiv Mornara sa 4:2. Golove su postigli Vujović (treći gol u sezoni), Camaj, Radišić i Đurović. Strelci za Mornar bili su Kalačević i Jovančov. Uspeh Lovćena dobija na težini jer su Cetinjani 70 minuta igrali sa igračem manje, s obzirom da je crveni karton dobio Petričević.

Iskra je posle poraza od Budućnosti i OFK Titograda sa po 1:0 na svom terenu, kao gost slavila protiv Zete sa 3:1. Dva puta se u listu strelaca upisao Milošević, a jednom je mrežu Zete zatresao Đuričković. Počasni gol za Zetu je postigao Jamoa, a Zeta ima za čim da žali jer je Krstović promašio penal dok je na semaforu pisalo 1:0 za Iskru.

Grbalj je na svom terenu posle velike borbe poražen od Rudara sa 1:0. Jedini gol postigao je Kuč na samom početku meča. Tim iz Pljevalja može da bude zadovoljan startom sezone jer u tri utakmice nije primio ni jedan gol.

TREĆE KOLO: OFK Titograd – Budućnost 1:0, Grbalj – Rudar 0:1, Mornar – Lovćen 2:4, Zeta – Iskra 1:3, Sutjeska – Petrovac (19.30).

TABELA: Lovćen 7, OFK Titograd 7, Budućnost 6, Rudar 5, Iskra 3, Grbalj 3, Sutjeska 2, Zeta 2, Petrovac 1, Mornar 1.