CFL: Krstović srušio šampiona, Titograd ne posustaje

Crna Gora 15. sep 201817:34 > 17:37
OFK Titograd

Odigrano je sedmo kolo šampionata Crne Gore u fudbalu, a uzbuđenja nisu izostala. Zeta je golom Nikole Krstovića pobedila Sutjesku, Titograd je slavio protiv Mornara, a Budućnost protiv Grblja.

Derbi je odigran u Nikšiću. Sutjeska je dočekala Zetu koja u dosadašnjem delu sezone nije osetila slast pobede iako je u mnogim mečevima mogla da se žali na nedostatak sreće. Ljubitelji fudbala gledali su dobar meč, veliku borbu na sredini terena. Sjajnu priliku za Zetu u prvom poluvremenu imao je Nikola Krstović, s druge strane neprecizan je iz sjajne pozicije bio i Milutin Osmajić.

U nastavku meča obe ekipe su igrale prilično oprezno. Čekalo se na grešku rivala, a desetak minuta pre kraja Nikola Krstović je uspeo da pobegne defanzivcima Sutjeske, zatrese mrežu i reši pitanje pobednika.

Titograd koji je lider šampionat i koji nije osetio gorčinu poraza u dosadašnjem delu šampionata, sačuvao je oreol nepobedivosti i posle sedmog kola. Izabranici Igora Pamića su opravdali ulogu favorita protiv Mornara iz Bara. Pobedu popularnim „romantičarima“ iz Podgorice doneo je Marko Pavićević.

Budućnost je sa novim trenerskim tandemom Radisav Dragićević – Andrija Delibašić gostovao Grblju u Radanovićima. Posle izjednačene igre u prvom poluvremenu, Podgoričani su do prednosti stigli na početku drugog dela, a strelac je bio Igor Ivanović koji je letos stigao iz Sutjeske u Budućnost. Pokazalo se da je to bio i konačan epilog zanimljivog meča.

Lovćen je ugostio Iskru u Kotoru jer se stadion na Cetinju renovira. Momci iz Danilovgrada su nastavili sa odličnim partijama. Igor Burzanović je u prvom poluvremenu promašio penal, ali je vođstvo Iskri u drugom poluvremenu doneo Stefan Milošević kome je to bio šesti gol u šampionatu. Pitanje pobednika je na dvadesetak minuta pre kraja novim golom za Iskru rešio Nikola Zvrko.

SEDMO KOLO: Sutjeska – Zeta 0:1, Mornar – OFK Titograd 0:1, Grbalj – Budućnost 0:1, Lovćen – Iskra 0:2, Petrovac – Rudar 3:1

TABELA: OFK Titograd 17, Budućnost 14, Iskra 13, Petrovac 11, Sutjeska 9, Lovćen 9, Rudar 7, Zeta 6, Grbalj 5, Mornar 2.