Rudar smirio Titograd, pobede Budućnosti i Sutjeske

Crna Gora 29. sep 201817:09 > 20:03
OFK Titograd

Odigrana su četiri meča desetog kola šampionata Crne Gore, a u derbiju, Rudar je pobedio do sada nesavladivi OFK Titograd sa 3:1, na radost fudbalera Budućnosti i Sutjeske.

Fudbaleri Rudara su mnogo bolje počeli meč. Od samog starta su napali lidera na tabeli, a solidne prilike za postizanje gola propustili su Miloš Zečević i Radomir Đalović. Inicijativa se isplatila u 17. minutu, kada je Alfonso Denis Sopo, momak iz Kameruna, iskosa sa leve strane postigao jako lep gol za vođstvo Rudara – 1:0.

OFK Titograd je mogao da izjednači u završnici prvog poluvremena, ali je Peter Luđuraj promašio zicer. Kazna je usledila na početku drugog dela, kada je prvo Radomir Đalović pogodio stativu, a nedugo zatim posle sjajnog prodora Periše Pešukića i odlične asistencije mrežu Podgoričana je zatresao Ivan Pejaković – 2:0.

Derbi je bio rešen u 65. minutu kada je Brazilac Patrik Felipe posle sjajnog solo prodora zatresao mrežu OFK Titograda za 3:0. U završnici meča Vojin Pavlović je pogodio za konačnih 3:1.

Sutjeska je prvi od četiri kruga koliko će se igrati ove sezone odigrala sa dosta oscilacija. Poraženi su Nikšićani od Iskre i Zete na svom terenu, odigrali nerešeno sa novajlijama u elitnom društvu Lovćenom i Mornarom. Međutim, u samoj zavrnici vezali su dve pobede nad Grbljem i u derbiju nad ekipom Budućnosti, a pobedničku seriju su nastavili i na startu drugog kruga.

Izabranici Nikole Rakojevića pobedili su Mornar sa 1:0. Trener aktuelnog šampiona Crne Gore je mnogo puta naglasio da je najvažniji pristup, odnos prema igri i rivalu. Momci iz Nikšića su maksimalno ozbiljno pristupili duelu sa Baranima, a kao plod bolje igre stigao je gol koji je postigao Stefan Lončar u 22. minutu. Do kraja meča, Sutjeska je zatvorila sve prilaze svom golu i mirno privela meč kraju.

Budućnost je golom bivšeg igrača Sutjeske i najboljeg strelca prošlog šampionata, Igora Ivanovića, dobila prvo poluvreme protiv Iskre iz Danilovgrada koja je prijatno iznenađenje sezone sa 1:0. U nastavku meča, Budućnost je vodila računa da ne primi gol i čekala je priliku da iz kontre ugrozi rivala. Prilika se nije ukazala, ali su tri boda upisana.

Lovćen je promenio trenera između dva kola, ali debi Aleksandra Miljenovića nije bio dobar, naprotiv. Cetinjani su poraženi od Grblja, a pobednik je rešen tokom prvog poluvremena koje je ekipa iz Radanovića rešila u svoju korist sa 2:0. Golove su postigli Miloš Džugurdić i Stefan Đorđević. Snove o pozitvnom rezultatu kada je Lovćen u pitanju, srušio je Predrag Kašćelan koji je postigao treći gol za Grbalj, tačku na meč stavili su Marko Kordić i Nedeljko Vlahović za konačnih 5:0.

10. kolo

Budućnost – Iskra 1:0, Lovćen – Grbalj 0:5, Mornar – Sutjeska 0:1, Rudar – OFK Titograd 3:1, Petrovac – Zeta 0:1.