CFL: Silna Sutjeska, Grbalj šokirao Titograd

Crna Gora 3. nov 201816:01 > 16:05
FK Sutjeska

Odigrana su tri meča 14. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je deklasirala Iskru u Danilovgradu, Titograd je nastavio seriju jako loših partija i rezultata, dok je Mornar osvojio bod protiv Rudara.

Sutjeska je kao gost deklasirala Iskru u Danilovgradu sa 4:0. Dva gola je postigao Marko Ćetković, a po jednom su se u listu strelaca upisalo Stefan Lončar i Božo Marković. Aktuelni šampion je mnogo oscilirao tokom sezone. Sutjeska je poražena od Iskre i Zete na svom terenu, odigrala je dva puta nerešeno sa Lovćenom, jednom sa Mornarom. Poražena je od Petrovca…. I pored toga izabranici Nikole Rakojevića su u vrhu tabele, izborili su plasman u četvrtfinale Kupa gde će igrati protiv Igala. U prevodu, imaju više nego realne šanse da se bore za duplu krunu.

Ako nastave sa partijama kao protiv Iskre, gotovo je izvesno da će stići do trofeja. Nikšićani su odigrali sjajno. Sve dileme oko pobednika su rešili u prvom poluvremenu. Na semaforu je posle golova Ćetkovića i Lončara pisalo 3:0, a tačku je stavio Marković. Podsećanja radi, Sutjeska je u minulom kolu tek u zaostavnom vremenu golovima Ćetkovića i Markovića pobedila Rudar sa 2:0.

Serija jako loših rezultata OFK Titograda je nastavljena. Ekipa koja je dugo čuvala oreol nepobedivosti i prvo mesto na tabeli, ušla je u veoma lošu fazu, porazi i slabi rezultati se smenjuju kao na filmskoj traci. Izabranici Igora Pamića su ostali bez prvog mesta, eliminisani su iz Kupa a branili su trofej u ovom takmičenju. Nadali su se da mogu lošu seriju da prekinu protiv Grblja na svom terenu, ali ništa od toga. Ekipa iz Radanovića je slavila sa 2:0, a golove su postigli Dejan Kotorac u prvom i Nikola Popović u drugom poluvremenu.

Rudar se nadao da će posle neuspeha u Kupu kada je eliminisan od Budućnosti posle gola Ilije Tučevića u zaostavnom vremenu, odnosno poraza od Sutjeske golovima Stefana Lončara i Bože Markovića, takođe u zaostavnom vremenu, imati malo više sreće i da će uspeti da stigne do pobede protiv Mornara. Međutim, Barani se nisu složili sa takvim epilogom, pa je meč završen rezultatom 1:1.

Mornar je poveo u 15. minutu golom Denisa Džanovića, Rudar izjednačio preko Aleksandra Macanovića u 45. minutu. Tim iz Pljevalja je napadao u drugom poluvremenu, ali je defanzivna linija Mornara sjajno odradila posao, za veliki i značajan bod ekipe iz Bara.

14. KOLO: Iskra – Sutjeska 0:4, Titograd – Grbalj 0:2, Rudar – Mornar 1:1. Budućnost – Zeta (15.30), Petrovac – Lovćen (16.30).

TABELA: Budućnost 25, Sutjeska 25, Zeta 22, Titograd 22, Petrovac 20, Grbalj 17, Iskra 16, Rudar 15, Lovćen 12, Mornar 7.