Kup CG: Sutjeska blizu cilja, problemi za Bududućnost

Crna Gora 7. nov 201816:54 > 16:58
FK Sutjeska

Odigrani su mečevi četvrtfinala Kupa Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je pobedila Igalo sa 2:0, Budućnost je na svom terenu odigrala 1:1 sa ekipom Mladosti iz Lješkopolja, Lovćen je pobedio Mornar sa 1:0, a meč između Petrovca i Zete završen je rezultatom 1:1.

Budućnost je slovila za apsolutnog favorita uoči duela sa ekipom Mladosti iz Lješkopolja. Međutim, gosti se nisu složili sa takvim stavom. Tačnije rečeno, izašli su na teren odlučni u nameri da nateraju Budućnost da ulogu favorita opravda na terenu. Mladost je odigrala sjajan meč. Vodila je golom Luke Tiodorovića sa bele tačke od 42. minuta, pa sve do same završnice kada je izjednačenje izabranicima Branka Brnovića, auto golom doneo Ilija Radunović.

Sutjeska je maksimalno ozbiljno i maksimalno motivisano ušla u duel sa ekipom Igala koja je prošle sezone stigla do velikog finala u kome je poražena od Mladosti, koja je tokom leta promenila naziv u OFK Titograd. Takav pristup je Nikšićanima doneo ono što su i želeli.

Objektivno kvalitetnija Sutjeska je dominirala od prvog do poslednjeg minuta. Golovima Stefana Lončara i Šalete Kordića izabranici Nikole Rakojevića su prvo poluvreme dobili sa 2:0, a zatim u nastavku mirno priveli meč kraju. Imala je Sutjeska još prilika, pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali na osnovu viđenog u prvom meču, jasno je da je potrebno da se desi čudo pa da Nikšićani ne stignu do polufinala.

Lovćen je kao gost slavio protiv Mornara iz Bara sa 1:0. Gol odluke u duelu ekipa koje su minulog leta izborile plasman u elitno društvo postigao je Marko Đurović. Cetinjani imaju sjajan rezultat uoči revanša i realne izglede da izbore plasman u polufinale.
U duelu timova koji igraju sjajno u šampionatu Crne Gore, Petrovac i Zeta su posle velike borbe odigrali 1:1, pa blagu prednost uoči revanša koji se igra u Golubovcima ima ekipa Zete, koja se nalazi na deobi prvog mesta u šampionatu Crne Gore sa 25 bodova, koliko imaju Sutjeska i Budućnost. Petrovac je prikupio 23.

Petrovac je bolje počeo meč, pa je u 11. minutu posle gola Kristijana Vulaja na radost domaćih navijača na semaforu pisalo 1:0 za Petrovac. Zeta je pojačala napade ka golu rivala, a konačan rezultat zanimljivog duela postavio je Balša Goranović u 38. minutu.
Posle prvih mečeva i ostvarenih reultata, jasno je da nas očekuje mnogo uzbuđenja i neizvesnosti u revanš duelima koji su na programu 21. novembra. Šanse za plasman u polufinale su podjednake. Naravno, ne računajući duel Sutjeske i Igala gde je aktuelni šampion obavio praktično kompletan posao kada je plasman u polufinale u pitanju.