Budućnost nadigrala Zetu, Sutjeska bolja od Iskre

Crna Gora 9. mar 201917:02 > 17:08
FK Budućnost

Odigrano je 23. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je u derbiju kola kao gost pobedila Zetu sa 3:0, Sutjeska na svom terenu savladala Iskru sa 2:0, dok je OFK Titograd poražen od Grblja sa 1:0.

Izabranici Branka Brnovića nastavili su sa sjajnim partijama u drugom delu sezone. Posle Mornara (5:0), OFK Titograda (2:1), Lovćena (7:0), pobedili su i Zetu sa 3:0.

Budućnost je fenomenalno odigrala prvo poluvreme. Podgoričani su zatvorili sve prilaze svom golu, a mrežu golmana Zete Stanislava Namaska, uspeli su da zatresu Stefan Milić i Aleksandar Vujačić. Rezultatom 2:0 završeno je prvo poluvreme, a pokazalo se da je to bio i konačan rezultat utakmice.

U nastavku, Budućnost je kontrolisala dešavanja na terenu, a posao na putu ka četvrtoj uzastopnoj pobedi, olakšao je fudbaler Zete, Stefan Vukčević koji je dobio crveni karton na nešto više od deset minuta pre kraja. Izabranici Branka Brnovića su višak igrača na terenu materijalizovali trećim golom u režiji Miloša Mijića.

Sutjeska je sačuvala prednost od pet bodova više u odnosu na Budućnost. Izabranici Nikole Rakojevića imali su dosta problema sa ekipom Iskre, ali su golom Marka Vučića sa bele tačke uspeli da povedu i na odmor odu sa viškom od 1:0. Za najstrožu kaznu se izborio Bojan Božović.

U nastavku meča, svesni da je Budućnost pobedila u derbiju protiv Zete, Nikšićani su pre svega nastojali da sačuvaju svoju mrežu, da osvoje tri boda i da zadrže prednost u odnosu na Podgoričane. Borba se uglavnom vodila na sredini terena, mreža aktuelnog šampiona je ostala netaknuta, a sve dileme oko pobednika u samoj završnici otklonio je Aleksa Marušić.

Grbalj je dočekao OFK Titograd sa novi trenerom, Austrijancem Petrom Pakultom, a “dobrodošlicu” mu je poželo Vladan Kordić koji je ekipi iz Radanovića doneo prednost od 1:0 na kraju prvog poluvremena. U nastavku, momci iz glavnog grada Crne Gore, popularni “romantičari”, nastojali su da stignu do izjednačenja, ali je odbrana tima iz Radanovića uspela da sačuva svoju mrežu, za veoma značajna tri boda.

Petrovac je golom Miloša Kalezića poveo protiv Lovćena sa 1:0 sredinom prvog poluvremena, ali je u drugom delu Driton Camaj koji je letos stigao u Lovćen iz Budućnosti, doneo izjednačenje. Kada su mnogi očekivali da će meč biti završen nerešeno, Japanac Šo Jamamoto, koji je u minulom kolu promašio penal za izjednačenje protiv Sutjeske, uspeo je da postigne gol za 2:1, a tačku na duel sa Lovćenom, stavio je Benjamin Kacić.

U petak su snage odmerili Mornar i Rudar, a meč je završen bez golova. Tragičar je bio iskusni Radomir Đalović koji nije uspeo da pogodi sa bele tačke sredinom prvog poluvremena.

23. KOLO: Mornar – Rudar 0:0, Zeta – Budućnost 0:3 (Milić 12, Vujačić 35, Mijić 88), Grbalj – OFK Titograd 1:0 (Kordić 6), Sutjeska – Iskra 2:0 (Vučić 32, Marušić 87), Lovćen – Petrovac 1:3 (Camaj 70 – Kalezić 33, Jamamoto 81, Kacić 87)
Tabela: Sutjeska 46, Budućnost 41, Zeta 36, Titograd 35, Petrovac 35, Grbalj 31, Iskra 26, Rudar 26, Lovćen 17, Mornar 11.