Gašević za SK: Rad, odricanja i vera vode do cilja

Crna Gora 7. apr 201912:04 > 12:10
OFK Titograd

Fudbaleri OFK Titograda loše su počeli drugi deo crnogorskog fudbalskog šampionata. Nakon pobede protiv Iskre u Danilovgradu sa 3:2 usledila su čak četiri poraza.

U međuvremenu, klupu popularnih „romantičara“ je napustio Edis Mulalić, a na njegovo mjesto seo je austrijski trener i legendarni napadač Rapida iz Beča, Peter Pakult.

Prva dva meča sa Pakultom na klupi, OFK Titograd je izgubio. Grbalj je bio bolji u Radanovićima, a zatim i Sutjeska u Podgorici. Uoči pauze zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Danilovgradu je pobeđen Mornar iz Bara.

Usledio je period intenzivnog rada i uklapanja sa novim trenerom i njegovim zahtevima. Prvi sledeći rival bio je Lovćen. Titograd je slavio rezultatom 3:2, nakon što su Cetinjani dva puta vodili. Gol za prvo izjednačenje i 1:1 postigao je 17-godišnji napadač Ognjen Gašević.

Titograd je u prvom meču 28. kola odigrao nerešeno sa Rudarom u Pljevljima i trenutno se nalazi na poziciji koja vodi u Evropu, sa tri boda i utakmicom više u odnosu na Zetu. Spomenuti Ognjen Gašević je ušao u igru u zaršnici meča.

Dugo sam čekao priliku da počnem od prvog minuta. Prošao sam sve selekcije kluba, kao i sve selekcije državnog tima u svom uzrastu. Debitovao sam u seniorskom dresu u martu 2018. godine. Trener Peter Pakult mi je dao priliku od prvog minuta u meču sa Lovćenom. Postigao sam prvi pogodak za seniorski tim, a ujedno i gol za izjednačenje. Imam tek 17 godina, a sada i mnogo veću obavezu da nastavim da vredno treniram i čekam novu priliku, koju želim da iskoristim” rekao je Gašević i nastavio:

Nisam od momaka koje očekuju da se sve što želje ostvare sad i odmah. Znam da na putu ka ciljevima treba mnogo rada, truda, odricanja i strpljenja. Spreman sam da uradim sve kako bi fudbalski snovi postali java. Kao jedan od najmlađih u timu Titograda, čekam svoju šansu, nastojim da iskoristim svaku priliku i pomognem timu da ostvari cilj, a to je plasman u Evropu.“

Gašević je drugog aprila napunio 17 godina. Stručnjaci mu predviđaju blistavu karijeru ukoliko nastavi da se razvija kao do sada, a od njega se mnogo očekuje i u nastavku sezone u kojoj će se OFK Titograd boriti za mesto u Evropi, kao i na leto kada će uslediti kvalifikacije za Ligu Evrope, kojima se svi u timu iz glavnog grada Crne Gore nadaju.