David Ramos, Getty Images

11.05.2019 | 19.06 > 19:08

Pavićević šokirao Sutjesku, uteha stigla iz Petrovca

Kompletirano je 33. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. OFK Titograd je u Nikšiću pobedio Sutjesku sa 2:1, dok je Budućnost u Petrovcu odigrala 0:0, pa Nikšićani na tri kola pre kraja imaju šest bodova više.

OFK Titograd

U velikom derbiju Sutjeska je ugostila OFK Titograd, a navijače kluba iz Nikšića šokirao je momak iz Senegala, Mamadu Mendi koji je u 15. minutu uspeo da savlada Vladana Giljena. U tom trenutku, sve što je bilo planirano kada je Sutjeska u pitanju je palo u vodu, a napad ka golu rivala je bila jedina opcija.

U 33. minutu kolosalnu priliku da donese izjednačenje ekipi Sutjeske imao je Božo Marković ali je njegov udarac sa bele tačke zaustavio golman OFK Titograda, Saša Ivanović.

Samo desetak minuta kasnije na semaforu je pisalo 1:1, a strelac je, posle kornere koji je izveo internacionalac iz Libije, Zakarija, bio Božo Marković koji je pokazao da ima mentalnu snagu i čvrstinu da se podigne posle promašaja i da nastavi da igra kao da se ništa nije desilo.

U nastavku meča Nikšićani su nastojali da stignu do pobede. Napadali su, imali incijativu, Marko Vučić je iz slobodnog udarca pogodio stativu, a kazna je stigla u poslednjem minutu meča u vidu gola Marka Pavićevića za konačnih 2:1.

Pobedom u Nikšiću, OFK Titograd je ostao u trci za osvajanje trećeg mesta koje donosi direktan plasman u Evropu. Zeta ima na tri kola pre kraja četiri boda više, a treba napomenuti da OFK Titograd može u Evropu i ako ostane četvrti, pod uslovom da Budućnost u finalu Kupa pobedi Lovćen. Zeta je na gostovanju Grblju u Radanovićima stigla do vrednog boda.

S obzirom da je utakmica u Nikšiću počela sat vremena pre ostalih duela, Budućnost je imala kolosalnu priliku da pobedom u Petrovcu stigne na minus četiri u odnosu na Sutjesku.

Izabranici Branka Brnovića su većim delom meča bili bolji, imali su inicijativu, imali su nekoliko prilika za gol, ali je mreža Petrovca ostala netaknuta, na žalost navijača Budućnosti, a na radost navijača Sutjeske.

Dejan Račić je doneo prednost Mornaru u duelu sa Iskrom, ali je ekipa iz Danilovgrada uspela da napravi preokret, pobedi sa 3:1 i napravi značajan korak ka opstanku bez baraž mečeva. Golove za Iskru postigli su Balša Boričić, Darko Nikač (dva).

Radost Iskre bi sigurno bila veća da Rudar iz Pljevalja nije golom u zaostavnom vremenu pobedio Lovćen sa 1:0. Gol odluke postigao je iskusni Radomir Đalović.

33. kolo

Sutjeska – OFK Titograd 1:2, OFK Petrovac – Budućnost 0:0, Grbalj – Zeta 0:0, Lovćen – Rudar 0:1, Mornar – Iskra 1:3.