CFL: Sigurna Budućnost, Rudar slavio protiv Titograda

Odigrana su četiri meča trećeg kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Meč između Sutjeske i Iskre iz Danilovgrada je odložen jer su Nikšićani u utorak igrali revanš meč u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Budućnost

FK Budućnost

Budućnost je sačuvala oreol nepobedivosti. Posle Rudara (1:0) i Podgorice (3:1), izabranici Branka Brnovića su pobedili i ekipu Koma sa 3:1. Budućnost je bila bolji rival, pa je već posle desetak minuta igre golom Mihaila Perovića vodila sa 1:0. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a prednost Podgoričana je duplirao Petar Grbić u 50. minutu. Nadu ekipi Koma da može do iznenađenja i boda vratio je Vuk Orlandić dvadesetak minuta pre kraja, ali je tačku na meč stavio Igor Ivanović u samoj završnici.

Grbalj i Podgorica (prošle sezone Mladost Lješkopolje) su odigrali nerešeno – 1:1. Momci iz glavnog grada Crne Gore su golom Jovana Vujovića iz penala vodili sa 1:0, sve do sredine drugog poluvremena kada je gol za izjednačenje i ispostavilo se konačnih 1:1 postigao Nemanja Kartal.

Iako su tokom leta ostali bez Nikole Krstovića i Igora Vujačića koji su prešli u Zvezdu, odnosno Partizan, fudbaleri Zete nastavljaju u novoj sezoni sa jako dobrim partijama iz prethodne. Posle dva remija, protiv Koma i Sutjeske, momci iz Golubovaca su kao gosti pobedili OFK Petrovac, a sve dileme oko pobednika su rešene u prvom poluvremenu. Golove za konačnih 2:0 postigli su Nemanja Sekulić i Balša Goranović.

U poslednjem meču, a ujedno i derbiju ovog kola, OFK Titograd je na svom terenu poražen od Rudara iz Pljevalja sa 1:0. Posle velike borbe koja se uglavnom vodila na sredini terena, ulogu junaka je prigrabio Ivan Ćuković u samoj završnici utakmice. Treba naglasiti da je ekipa Rudara, kaznila OFK Titograd koji je bio bolji rival, imao dosta prilika za gol, ali ne i koncentracije i sreće da zatrese mrežu. Kako to obično biva u fudbalu, usledila je kazna za promašaje.