Sutjeska silna protiv Rudara, nova pobeda Budućnosti

Crna Gora 18. avg 201921:28 > 21:29
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Odigrano je kompletno četvrto kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je kao gost deklasirala Rudar iz Pljevalja sa 4:0, dok je Budućnost u Petrovcu sačuvala oreol nepobedivosti – 3:0.

Nikšićani su uspeli da se oporave od neuspeha u dvomeču sa Linfildom iz Severne Irske, fokusirali su se na šampionat Crne Gore, a u takvoj situaciji izabranici Nikole Rakojevića deluju nesalomivo. Rudar je u prošlom kolu slavio protiv OFK Titograda, ali protiv Sutjeske nije imao nikakvu šansu da stigne do iznenađenja.

Već posle desetak minuta igre na semaforu je pisalo 2:0, a golove su postigli Darko Bulatović i Bojan Božović. Nije Sutjeska stala ni u nastavku. Bila je daleko bolji rival, a kvalitetniju igru je krunisala sa još dva gola u režiji Miljana Vlaisavljevića i Damira Kojaševića. Izabranici Branka Brnovića, fudbaleri Budućnosti, izvojevali su četvrtu pobedu u isto toliko odigranih mečeva.

Posle Rudara (1:0), Podgorice (3:1), Koma (3:1), Podgoričani su kao gosti pobedili OFK Petrovac sa 3:0. Budućnost je bila bolji rival. Uspela je da dobije bitku na sredini terena, pokazala je visok stepen koncentracije i strpljenja, a takva igra se isplatila u vidu golova koje su postigli u drugom poluvremenu. Strelci su bili Stefan Damjanović, Dejan Boljević i Mihailo Perović. U ostalim mečevima bilo je dosta uzbuđenja. Iskra iz Danilovgrada je kao gost pobedila Zetu sa 1:0, a gol odluke je postigao Milan Đurišić u 35. minutu.

Podgorica (Mladost Lješkopolje prošle sezone) i OFK Titograd su odigrali meč bez golova, ali su ljubitelji fudbala mogli da gledaju veoma kvalitetan meč. Borba se vodila na sredini terena, obe ekipe su imale nekoliko poluprilika da stignu do gola rivala, ali su na kraju mereže mirovale. Nerešeno je završen i duel između Koma i Grblja, ali su na ovom meču viđena dva gola.

Grbalj je golom Miomira Đuračkovića vodio sa 1:0, delovalo je da će uspeti da osvoji sva tri boda, ali se takvim epilogom nije složio Goran Vujović koji je u 75. minutu doneo izjednačenje i postavio konačan rezultat meča.

ČETVRTO KOLO: Rudar – Sutjeska 0:4 (Bulatović 4, Božović 9, Vlaisavljević 63, Kojašević 86), Podgorica – OFK Titograd 0:0, Kom – Grbalj 1:1 (Vujović 90 – Đuričiković 9), Zeta – Iskra 0:1 (Đurišić 35), OFK Petrovac – Budućnost 0:3 (Damjanović 52, Boljević 87, Perović 90)

TABELA: Budućnost 12, Sutjeska (-1) 7, Iskra (-1) 7, Kom, Grbalj, Zeta 5, Podgorica, Rudar 3, OFK Titograd 2, OFK Petrovac 1.