25.08.2019 | 22.13 > 22:14

CFL: Zeta zaustavila Budućnost

U poslednjem meču petog kola šampionata Crne Gore u fudbalu Zeta je zaustavila Budućnost, odigrala je 1:1 u Podgorici, a može da žali što nije osvojila sva tri boda jer je izjednačujući gol stigao u zaostavnom vremenu.

Zeta

FK Zeta

Izabranici Branka Brnovića su verovali da će uspeti da sruše neugodnu tradiciju protiv Zete, da će uspeti da posle Koma, Rudara, Petrovca i Podgorice, ostvare i petu pobedu u nizu. Međutim, sa takvim epilogom se nisu složili momci iz Golubovaca koji su pokazali da će se i ove sezone sa mladim i talentovanim timom ponovo boriti za mesto u Evropi, iako su ostali bez Nikole Krstovića koji je prešao tokom leta u Zvezdu, Igora Vujačića i Periše Pešukića koji su pojačali Partizan.

Zeta je odigrala taktički jako dobro. Momci iz Golubovaca su zatvorili sve prilaze svom golu, a prednost Zeti je doneo Jovan Baošić sredinom prvog poluvremena. Budućnost je u nastavku napadala, bila ofanzivnija, nastojala je da stigne do izjednačenja. Odbrana Zete je odolevala sve do zaostavnog vremena, kada je vredan bod ekipi Budućnosti doneo Mihailo Perović.

Podsećanja radi u mečevi koji su odigrani u subotu, Podgorica je ka gost pobedila Sutjesku sa 2:1, Petrovac je kao gost slavio protiv Grblja sa 2:1, Iskra je bila bolja od Rudara sa 2:0, a OFK Titograd od Koma sa 3:1.

Tabela: Budućnost 13, Iskra (-1) 10, Sutjeska (-1) 7, Zeta, Podgorica 6, OFK Titograd, Grbalj, Kom 5, OFK Petrovac 4, Rudar 3.