Catherine Ivill/Getty Images

28.09.2019 | 17.04 > 17:06

CFL: Budućnost nadigrala Rudar, odlična Iskra

Odigrana su četiri meča 10. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je u jednom od derbija deklasirala Rudar u Pljevljima sa 3:0, a sa sjajnim partijama nastavila je Iskra koja je dobila Grbalj sa 1:0.

FK Budućnost

Sve dileme oko pobednika su rešene za trideset minuta igre. Rudar je delovao bezidejno u napadu, a šta tek reći o odbrani, koja je tri puta kapitulirala pred naletima tima iz Podgorice. Golove su postigli Igor Ivanović, Aleksandar Vujačić i Draško Božović, a rezultatom 3:0, završeno je prvo poluvreme.

U nastavku meča, Budućnost je zatvorila sve prilaze svom golu, čekala je priliku da iz kontre uradi nešto više, uveća ogromnu prednost koju je imala. Ta prilika se nije ukazala, ali je tim iz Podgorice ostvario cilj i sa tri zlata vredna boda krenuo kući.

Sa sjajnim partijama nastavila je Iskra. Momci iz Danilovgrada su na svom terenu pobedili Grbalj sa 1:0 i još jednom pokazali da će biti ozbiljan konkurent u borbi za mesto u Evropi. Pitanje pobednika je rešeno u drugom poluvremenu. Iskra nije iskoristila penal. Pokušaj Irfana Šahmana uspeo je da neutrališe Balša Popović. Međutim, samo osam minuta kasnije, Ivan Vuković je uspeo da zatrese mrežu za ispostaviće se konačnih 1:0.

Pobedili se radovala i Podgorica, koja je plasman u elitno društvo izborila kao prvoplasirana ekipe Druge lige, pod imenom Mladost Lješkopolja. Podgorica je slavila protiv OFK Petrovca sa 1:0, a gol odluke je postigao Nikol Vujnović na početku drugog poluvremena.

Fudbaleri Zete su u prošlom kolu pobedili OFK Titograd u Podgorici, imali su ulogu favorita uoči duela sa Komom, ali nisu uspeli da je opravdaju na terenu. Ljubitelji fudbala gledali su meč u kojem se borba vodila uglavnom na sredini terena. Bilo je nekoliko prilika i poluprilika sa obe strane, ali je utakmica završena rezultatom 0:0.

Utakmica Sutjeska – OFK Titograd je počela kasnije u odnosu na prethodna četiri duela.

Tabela: Sutjeska (-1) 20, Budućnost 20, Iskra 18, Zeta 17, OFK Titograd (-1) 14, Podgorica 13, Kom 13, Rudar 9, Grbalj 6, OFK Petrovac 4.