Catherine Ivill/Getty Images

28.09.2019 | 18.06 > 18:08

CFL: Remi u Nikšiću po meri Budućnosti

Veliki derbi 10. kola šampionata Crne Gore u fudbalu odigran je u Nikšiću, a Sutjeska i OFK Titograd su posle velike borbe odigrali nerešeno – 1:1. Ovaj rezultat je obradovao fudbalere Budućnosti.

FK Sutjeska

OFK Titograd

FK Sutjeska

Tokom prvog poluvremena ljubitelji fudbala su gledali ravnopravnu borbu na sredini terena. Po jednu dobru priliku imalu su i OFK Titograd i Sutjeska. Vlado Giljen je dobio duel jedan na jedan sa Mendijem na početku meča, a nedugo zatim dobru šansu je propustio Marko Ćetković.

U nastavku meča, borba se rasplamsala, a stigli su i golovi. OFK Titograd je poveo u 54. minutu, a strelac je bio Igor Vukčević. Radost Podgoričana je trajala samo dva minuta, jer je Marko Vučić uspeo da postigne gol sa bele tačke, posle prekršaja Jovana Nikolića nad Markom Ćetkovićem.

Ispostavilo se da je u tom trenutku postavljen i konačan rezultat meča. Do kraja, obe ekipe su nastojale da stignu do pobede, ali su više vodile računa o tome da sačuvaju sopstvenu mrežu.

Na kraju, na semaforu je pisalo 1:1. Sutjeska je ostala na čelu tabele, ali sada ima samo bod više u odnosu na prvog pratioca ekipa Budućnosti.

U ostalim mečevima koji su odigrani ranije u subotu, Budućnost je nadigrala Rudar u Pljevljima sa 3:0, Iskra je savladala Grbalj sa 1:0, a istim rezultatom je Podgorica slavila protiv OFK Petrovca. Meč između Zete i Koma je završen rezultatom 0:0.

Tabela: Sutjeska 21, Budućnost 20, Iskra 18, Zeta 17, OFK Titograd 15, Podgorica 13, Kom 13, Rudar 9, Grbalj 6, OFK Petrovac 4.