Catherine Ivill/Getty Images

05.10.2019 | 16.36 > 16:37

Sutjeska bolja od Zete, Budućnost dobila Podgoricu

Odigrana su četiri meča 11. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je slavila protiv Zete sa 2:1, dok je Budućnost pobedila Podgoricu sa 1:0.

FK Sutjeska

FK Sutjeska

FK Sutjeska

Aktuelni šampion iz Nikšića je na puzu zbog obaveza reprezentacije u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo otišao sa bodom prednosti u odnosu na Budućnost. Izabranice Nikole Rakojevića imali su problema, imali su teškog rivala, ali su uspeli da pobede Zetu sa 2:1.

Početak meča je najavljivao laganu pobedu Sutjeske jer je posle samo dva minuta na semaforu pisalo 1:0. Strelac je bio Novica Erakovića. Međutim, momci iz Golubovaca nisu ni pomišljali na predaju kao ni u jednom meču dosadašnjeg dela sezone. Zaigrali su ofanzivnije, iskoristili grešku u defanzivnoj liniji rivala i izjednačili sredinom ovog dela igre. Gol je postigao Ivan Vukčević.

Rezultatom 1:1 završeno je prvo poluvreme, a pitanje pobednika je rešeno posle samo tri minuta igre u nastavku. Mrežu Zete uspeo je da zatrese Marko Ćetković. Do kraja, Sutjeska je zatvorila sve prilaze svom golu, čekala je priliku da uveća prednost iz kontre, nije uspela da postigne još jedan gol, ali je mreža ostala netaknuta, pa su tri zlata vredna boda ostala u Nikšiću.

Tri zlata vredna boda je osvojila i Budućnost koja je posle velike borbe golom Draška Božovića pobedila Podgoricu sa 1:0. Budućnost je bila daleko bolji rival u prvom poluvremenu. Pored gola Božovića, mogla je još dva puta da zatrese mrežu rivala, ali napadači nisu bili dovoljno fokusirani. U nastavku, inicijativu i dve dobre prilike je imala Podgorica, ali je Budućnost uspela da sačuva stečeni kapital.

Grbalj i Rudar su posle sjajnog meča odigrali nerešeno – 2:2. Rudar je poveo već u osmom minuta, a strelac je bio Vule Vujačić. Momci iz Radanovića su uspeli da naprave preokret. Golovima Bobana Đorđevića i Dejana Perovića vodili su sa 2:1, sve do zaostavnog vremena kada je Velizar Janketić realizovao penal za konačnih 2:2.

OFK Petrovac je na svom terenu slavio protiv Koma sa 2:1. Golove za Petrovac postigli su Petar Vukčević i Boris Kopitović, dok je strelac za Kom bio Sava Gardašević.

U nedelju se igra poslednji meč 11. kola, a snage će odmeriti OFK Titograd i Iskra. Ovaj meč počinje u 14 časova.

Tabela: Sutjeska 24, Budućnost 23, Iskra (-1) 18, Zeta 17, OFK Titograd (-1) 15, Podgorica 13, Kom 13, Rudar 10, OFK Petrovac 7, Grbalj 7.