19.10.2019 | 17.02 > 17:03

CFL: Iskra bolja od Sutjeske, Budućnost na čelu

Odigrana su četiri meča 12. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je kao gost pobedila Kom sa 3:2, Sutjeska je u derbiju poražena od Iskre sa 2:0, pa je tim iz Podgorice preuzeo lidersku poziciju.

FK Budućnost

Budućnost je pobedila Kom sa 3:2. Gosti su poveli preko Igora Ivanovića u 17. minutu. Rezultatom 1:0 je završeno prvo poluvreme, a sve je počelo iz početka posle samo 60 sekundi igre u nastavku. Izjednačenje Komu doneo je Sava Gardašević.

U tom momentu, igrači Budućnosti su daleko ofanzivnije krenuli ka golu rivala, a bolju igru su materijalizovali golovima koje su postigli Draško Božović i Dejan Zarubica. U samoj završnici Vuk Orlandić je uspeo da smanji na 2:3, ali vremena za nešto više nije bilo.

Slavlje fudbalera Budućnosti bilo je još veće nekih 45 minuta kasnije kada je stigla vest da je Iskra u derbiju kola pobedila Sutjesku sa 2:0. U tom trenutku Budućnost je izbila na čelo tabele sa dva boda više u odnosu na aktuelnog šampiona iz Nikšića.

Izabranici Nikole Rakojevića, oslabljeni neigranjem Branislava Jankovića, Damira Kojaševića i Bože Markovića, imali su terensku inicijativu, ali je Iskra odigrala taktički besprekorno. Momci iz Danilovgrada su zatvorili sve prilaze svom golu, a zatim munjevitim akcija stvarali pometnju ispred gola Sutjeske.

U prvom poluvremenu Driton Camaj je pogodio prečku iz sjajne pozicije, a u drugom poluvremenu, Iskra je dva puta uspela da natera odbranu Sutjeske i golmana Vladana Giljena na kapitulaciju. Oba gola je postigao Milan Đurišić. Prvi posle sjajnog centaršuta sa leve strane u 51. minutu, a drugi sa bele tačke u 70. minutu, nakon što je Dragan Grivić igrao rukom u šesnaestercu.

Do kraja meča, Iskra je kao i do tada, kontrolisala dešavanja ispred svog gola, nije dozvoljavala Nikšićanima da zaprete, pa je na kraju, na semaforu pisalo 2:0. Na radost fudbalera Iskre, ali i na radost fudbalera Budućnosti.

OFK Titograd je slovio za blagog favorita na papiru uoči meča sa Rudarom, ali su Pljevljaci bili bolji na terenu. Slavili su sa 3:1, a strelci su bili Marko Vuković i Vule Vujačić (dva). Gol za OFK Titograd postigao je Igor Vukčević. Rudar je prvo poluvreme dobio sa 2:0, Vukčević je smanjio na 2:1, a tačku na meč je stavio Vule Vujačić u 70. minutu.

Zeta i OFK Petrovac su odigrali izuzetno borben meč, bilo je prilika i poluprilika na obe strane, na kraju, svaka ekipa je osvojila po jedan bod – 1:1. Strelac za Zetu bio je Srđan Krstović sredinom prvog, a za OFK Petrovac Marko Marković sredinom drugog poluvremena.

Poslednja utakmica 12. kola duel između Podgorice i Grblja počinje u 17 časova.