Catherine Ivill/Getty Images

26.10.2019 | 15.35 > 15:36

CFL: Budućnost čuva lidersku poziciju

Odigrana su dva meča 13. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Budućnost je na svom terenu pobedila OFK Petrovac sa 2:0, dok je meč između Grblja i Koma završen nerešeno – 1:1.

FK Budućnost

Izabranici Branka Brnovića koji su u minulom kolu posle pobede nad Komom, a nakon poraza Sutjeske od Iskre, preuzeli lidersku poziciju očigledno nemaju nameru i ne žele da se odreknu prvog mesta na tabeli tako lako.

Protiv OFK Petrovca, pitanje pobednika se nije postavljalo ni jednog trenutka. Podgoričani su dominirali od prvog do poslednjeg minuta, a daleko bolju igru krunilisali su sa tri gola u mreži rivala za konačnih 3:0. Strelci su bili Dejan Boljević, Petar Grbić i Miloš Mijić.

U Radanovićima, Grbalj i Kom su odigrali dobar meč. Obe ekipe su imale prilika i poluprilika da stignu do pobede, ali su na kraju morali da se zadovolje po jednim bodom. Kom je dobio prvo poluvreme golom japanskog internacionalca Sentokua. U nastavku meča, izjednačenje Grblju, doneo je Boban Đorđević.

U ostalim mečevima 13. kola snage će odmeriti: Iskra – Zeta, OFK Titograd – Podgorica i Sutjeska – Rudar.