02.11.2019 | 15.29 > 15:31

Zeta pobedila Budućnost, Rudar zaustavio Iskru

Odigrana su četiri meča 14. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. U derbiju, Zeta je pobedila Budućnost sa 2:1, dok je Rudar na svom terenu odigrao 1:1 sa Iskrom.

FK Zeta

FK Zeta

Iako su uslovi za igru bili jako teški s obzirom na to da je kiša padala bez prestanka, da je teren bio natopljen vodom, fudbaleri Zete i Budućnosti su prikazali sjajnu partiju. Budućnost koji je sa klupe vodio sportski direktor Zvezdan Milošević, dok ne stigne trener Mladen Milinković koji će zameniti smenjenog Branka Brnovića, povela je posle samo desetak minuta igre, a strelac je bio Igor Ivanović.

Iako je teren bio natopljen vodom, Zeta je nastavila sa ofanzivnom igrom, a tečne akcije su se smenjivale kao na traci. Momci iz Golubovaca su imali tri sjajne prilike za izjednačenje, dva puta je intervenisao odlični Miloš Dragojević, a jednom je Budućnost posle pokušaja internacionalca iz Gane, Aleksa Jamoe, spasila stativa.

Međutim, u završnici prvog poluvremena, spasa sa Budućnost nije bilo. Pomenuti Jamoa je na asistenciju raspoloženog Srđana Krstovića, dobio duel jedan na jedan sa Dragojevićem i na semaforu je pisalo 1:1. Budućnost je ponovo mogla do gola, mogla je da završi prvo poluvreme sa 2:1, ali je Zoran Aković zaustavio udarac Petra Grbića, a pokušaj Igor Ivanovića da ugura loptu u mrežu, sa gol linije je sprečio Zvonko Ceklić.

Na početku drugog poluvremena Zeta je imala sjajnu priliku koju je propustio Armin Bošnjak. Uzvratio je sa druge strane promašajem iz izgledne pozicije Igor Ivanović, a erupciju oduševljenja među navijačima Zete izazvao je Bošnjak koji je uspeo da materijalizuje asistenciju Jamoe za preokret, za 2:1. Budućnost je do kraja utakmice imala inicijativu, nekoliko poluprilika, ali nije uspela da stigne do izjednačenja. Na pet minuta pre kraja Podgoričani su imali igrača manje na terenu jer je Stefan Milić dobio drugi žuti karton.

Mnogo uzbuđenja je bilo i na ostalim mečevima. Iskra koja igra odlično i koja se nalazi u samom vrhu tabele, stigla je u Pljevlja, posle pobeda nad Sutjeskom, Zetom i Grbljem u osmini finala Kupa, gubila je na poluvremenu od Rudara sa 1:0. Strelac je bio Miloš Krasić u 31. minutu. Momci iz Danilovgrada se nisu predavali, naprotiv. Bili su daleko ofanzivniji i opasniji u nastavku meča, pa su stigli do izjednačenja preko Milana Đurišića koji je realizovao penal u 64. minutu.

OFK Titograd je kao gost pobedio Kom sa 2:1. Golove za popularne ‚Romantičare‘ iz Podgorice, postigli su Marko Miličković i Ognjen Gašević, a strelac sa Kom bio je Goran Vujević. OFK Titograd je na poluvremenu vodio sa 1:0, Kom izjednačio početkom drugog, a pobedu gostima doneo pomenuti Gašević u završnici meča.

OFK Petrovac je u derbiju začelja, na svom terenu pobedio Grbalj sa 2:0, golovima Borisa Kopitovića i Halila Muharemovića.

Sutjeska sada ima priliku da eventualnom pobedom nad Podgoricom u glavnom gradu Crne Gore preuzme lidersku poziciju.