09.11.2019 | 15.17 > 15:20

CFL: Iskra na čelu tabele, kiša protiv fudbala

Odigrane su dve utakmice 15. kola šampionata Crne Gore u fudbalu, a zbog jake kiše i olujnog nevremena, odložen je meč između Grblja i Budućnosti.

FK Iskra/Filip Filipović

Nakon analize uslova za igru, sudije su procenile da utakmice između Iskre i Podgorice, te Rudara i Zete mogu da se igraju.

Mnogo razloga za slavlje imali su fudbaleri Iskre i navijači kluba iz Danilovgrada koji je pobedio Podgoricu sa 2:1 i probio se na čelo tabele sa utakmicom više, ali i sa dva boda više u odnosu na Budućnost, odnosno tri u odnosu na Sutjesku.

Iskra je potvrdila da ima kvalitet da se bori za ostvarenje ne samo primarnog cilja, a to je plasman u Evropu, nego i da se umeša u borbu za trofeje u Crnoj Gori. Ekipa iz Danilovgrada koja ne igra na svom stadionu jer se renovira i biće spreman za drugi deo sezone, povela je golom Nikole Karaklajića. Podgorica se naravno nije predadavala pa je u završnici meča stigla do izjednačenja. Sopstvenu mrežu je zatresao Nikola Kumburović.

Kada su svi očekivali kraj meča, veliko slavlje ekipi Iskre, doneo je Milan Đurišić koji je u trećem minutu zaostavnog vremena mirno realizovao penal za konačnih 2:1.

U jednom od derbija kola koje je prilično okrnjeno zbog vremenskih uslova Rudar i Zeta su u Pljevljima odigrali nerešeno 1:1. Domaćin je poveo golom Vuleta Vujačića u 12. minutu, a izjednačenje Zeti i konačan rezultat postavio je internacionalac iz Gane Aleks Jamoa šest minuta kasnije. Do kraja meča, viđena je velika borba, nekoliko poluprilika, ali su mreže mirovale.

Sutjeska i Kom bi trebalo da igraju u nedelju u 15 časova, ako to vremenski uslovi dozvole, a isto važi i za meč između OFK Titograda i OFK Petrovca.