CFL: Sutjeska sigurna u Petrovcu, remi Iskre

Crna Gora 23. nov 201916:26 > 16:26
FK Sutjeska

Odigrana su tri meča 16. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je pobedila Petrovac sa 4:0, Zeta je savladala Grbalj sa 2:0, a Iskra je odigrala 1:1 sa Komom.

Aktuelni šampion je odigrao izuzetno dobro. Kontrolisao je dešavanja na terenu od prvog do poslednjeg minuta i zasluženo slavio sa ubedljivih 3:0 u Petrovcu. Domaćin je odolevao do završnice prvog poluvremena, kada su bolju igru Nikšićana materijalizovali Damir Kojašević i Marko Ćetković.

Početkom drugog poluvremena sve dileme oko pobednika otklonio je Božo Marković sa bele tačke, a tačku na meč stavio je Damir Kojašević drugim golom. Sutjeska trenutno ima pet bodova više u odnosu na Budućnost koja ima dve utakmice manje.

Iskra je sve do same završnice meča autogolom Mihaila Petrovića vodila protiv Koma sa 1:0. Delovalo je da će momci iz Danilovgrada sigurno osvojiti sva tri boda, da će i oni kao i Nikšićani imati pet bodova više u odnosu na Budućnost, ali se sa takvim epilogom nije složio Goran Vujović koji je pogodio za konačnih 1:1.

Zeta je pobedila Grbalj sa 2:0, iako je više od 40 minuta igrala sa igračem manje, a oba gola je postigao Srđan Krstović, mladi reprezentativac Crne Gore. Ovom pobedom, Zeta je nastavila borbu za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope naredne sezone.

Utakmica u Petrovcu je prekinuta na desetak minuta kako bi se ispraznio deo tribina na kojima su se nalazili navijači Sutjeske zbog skandiranje čelnicima Saveza, a meč Kom – Iskra je kasnio desetak minuta jer se čekalo da stignu kola hitne pomoći.

Ostala su još dva meča 16. kola, a snage će odmeriti Podgorica i Rudar, odnosno Budućnost i OFK Titograd.