Getty Images/Stuart Franklin

05.12.2019 | 15.11 > 15:12

CFL: Sutjeska povela pa stala, Zeta bolja od Titograda

Odigrana su četiri meča 18. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je kao gost odigrala 1:1 protiv Grblja, dok je Zeta na svom terenu slavila protiv OFK Titograda sa 1:0.

FK Sutjeska

FK Sutjeska

FK Sutjeska

Nikšićani su u Radanoviće došli posle poraza u velikom derbiju od Budućnosti sa 2:0. Pobeda se nametala kao imperativ jer su Podgoričani imali bod više i utakmicu manje u odnosu na aktuelnog šampiona. Sutjeska je uspela da povede u 52. minutu, strelac je bio Božo Marković, ali samo dva minuta kasnije izjednačenje Grblju i konačan rezultat postavio je Boban Đorđević. Sutjeska je napadala do kraja meča, uspela je i da zatrese mrežu na dvadesetak minuta pre kraja, ali gol je poništen zbog prekršaja u napadu.

Nikšićani sada imaju isti broj bodova kao i Budućnost, ali Podgoričani imaju dve utakmice manje. Jednu igraju 15. decembra protiv Grblja u Radanovićima, a drugu u 19 časova protiv Iskre na svom terenu.

U drugom derbiju dana, Zeta je pobedila OFK Titograd sa 1:0, a gol odluke postigao je Đorđije Vukčević u 74. minutu. Tim iz Golubovaca sigurno neće odustati od borbe za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope iako trenutno zaostaje u odnosu na trećeplasiranu Iskru.

Rudar je kao gost ubedljivo slavio protiv Petrovca sa 4:1. Golove za tim iz Pljevalja postigli su Marko Krasić, Ivan Racković, Vule Vujačić i Balo Rajović (autogol). Mrežu Rudara uspeo je da zatrese Nenad Vujović.

Kom i Podgorica su odigrali nerešeno 1:1. Kom je poveo golom koji je postigao Goran Vujović već posle pet minuta igre, čuvao je kapital sve do 70. minuta kada je izjednačenje Podgorici i konačan rezultat postavio Šaleta Kordić.

U poslednjem meču kola u 19 časova igraju Podgorica i Iskra u glavnom gradu Crne Gore.

Tabela: Budućnost (-2) 35, Sutjeska 35, Iskra (-1) 32, Zeta 28, Pogorica 25, Rudar 21, Titograd 21, Petrovac 17, Kom 16, Grbalj 10.