CFL: Budućnost bolja od Iskre, presudio Božović

Crna Gora 5. dec 201920:56 > 20:58
FK Budućnost

Kompletirano je 18. kola šampionata Crne Gore u fudbalu. U poslednjem meču, a ujedno i derbiju, Budućnost je golom Draška Božovića pobedila Iskru sa 1:0.

Podgoričani koji su bili bolji rival tokom čitavog meča, sada imaju tri boda više u odnosu na Sutjesku i utakmicu manje u odnosu na aktuelnog šampiona Crne Gore. Podgoričani su se dugo mučili da stignu do gola Iskre koja ove sezone igra zaista odlično. Uspeli su u tome, na dvadesetak minuta pre kraja, kada je Draško Božović pogodio sa bele tačke, posle prekršaja Ognjena Obradovića nad Igorom Ivanovićem.

U ostalim mečevima koji su odigrani ranije u toku dana, bilo je mnogo uzbuđenja.

Nikšićani su u Radanoviće došli posle poraza u velikom derbiju od Budućnosti sa 2:0. Pobeda se nametala kao imperativ jer su Podgoričani imali bod više i utakmicu manje u odnosu na aktuelnog šampiona. Sutjeska je uspela da povede u 52. minutu, strelac je bio Božo Marković, ali samo dva minuta kasnije izjednačenje Grblju i konačan rezultat postavio je Boban Đorđević. Sutjeska je napadala do kraja meča, uspela je i da zatrese mrežu na dvadesetak minuta pre kraja, strelac je bio Damir Kojašević, ali je gol poništen zbog prekršaja u napadu.

Zeta je pobedila OFK Titograd sa 1:0, a gol odluke postigao je Đorđije Vukčević u 74. minutu. Tim iz Golubovaca sigurno neće odustati od borbe za mesto koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope iako trenutno zaostaje u odnosu na trećeplasiranu Iskru.

Rudar je kao gost ubedljivo slavio protiv Petrovca sa 4:1. Golove za tim iz Pljevalja postigli su Marko Krasić, Ivan Racković, Vule Vujačić i Balo Rajović (autogol). Mrežu Rudara uspeo je da zatrese Nenad Vujović.

Kom i Podgorica su odigrali nerešeno 1:1. Kom je poveo golom koji je postigao Goran Vujović već posle pet minuta igre, čuvao je kapital sve do 70. minuta kada je izjednačenje Podgorici i konačan rezultat postavio Šaleta Kordić.

U poslednjem meču kola u 19 časova igraju Podgorica i Iskra u glavnom gradu Crne Gore.