Remi Sutjeske i Iskre za radost Budućnosti

Crna Gora 22. feb 202017:00 > 17:04
FK Iskra/Filip Filipović

Odigrana su tri meča 21. kola šampionata Crne Gore u fudbalu, a u derbiju, Sutjeska je na svom terenu odigrala nerešeno 1:1 protiv Iskre. Takvom epilogu najviše su se obradovali fudbaleri Budućnosti koji u nedelju igraju protiv Koma.

Nikšićani koji su u prvom kolu pobedili Zetu u gostima sa 3:1, dobro su počeli meč, kontrolisali su dešavanja na terenu i posle prvog poluvremena vodili sa 1:0 golom Dragana Grivića. Iskra se naravno nije predavala. Ekipa koja se bori za plasman u Evropu i koja je u prvom kolu nastavka pobedila OFK Titograd sa 3:0, stigla je do izjednačenja golom Zorana Petrovića u 60. minutu. Do kraja meča, mreže su mirovale. Sutjeska i Iskra su osvojile po bod, a Budućnost ima lepu priliku da ponovo pobegne na plus osam.

OFK Petrovac koji je u prvom kolu pobedio Kom sa 1:0 u gostima, sjajno je počeo meč na svom terenu protiv Zete, pa je posle deset minuta igre, golovima Igora i Petra Vukčevića vodio sa 2:0. Zeta je nastojala da se vrati u meč i uspela je u tome u završnici prvog poluvremena. Golove za 2:2 postigli su Elem Veđi internacionalac iz Togoa i Jovan Baošić. U nastavku meča nije bilo golova.

Grbalj i Podgorica su vodili veliku borbu na sredini terena, bilo je nekoliko poluprilika na obe strane, ali je meč završen bez golova 0:0. Podsećanja radi u prvom kolu nastavka sezone, Grbalj je poražen od Rudara u Pljevljima sa 3:1, dok je Podgorica odigrala 1:1 protiv Budućnosti.

Preostala dva meča se igraju u nedelju, a snage će odmeriti Kom i Budućnost, odnosno OFK Titograd i Rudar.

Tabela: Budućnost 45, Sutjeska 40, Iskra 36, Zeta 29, Podgorica 28, Rudar 24, OFK Titograd 22, OFK Petrovac 22, Kom 19, Grbalj 14.