Getty Images/Stuart Franklin

23.02.2020 | 18.52 > 18:53

Budućnost ponovo na plus osam, nova pobeda Rudara

Kompletirano je 21. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Rudar je kao gost pobedio OFK Titograd sa 3:1, dok je Budućnost opravdala ulogu favorita protiv Koma – 2:0.

FK Budućnost

Podgoričani koji su u prvom kolu odigrali 1:1 protiv Podgorice, uspeli su brzo da vrate prednost od osam bodova u odnosu na Sutjesku koja je u derbiju koja na svom terenu odigrala 1:1 protiv Iskre.

U duelu sa poslednjeplasiranom ekipom u šampionatu Crne Gore, Budućnost je kontrolisala dešavanja na terenu od prvog do poslednjeg minuta. Povela je golom Panajotisa Moraitisa u prvom poluvremenu, a tačku na duel stavio je Miloš Raičković u drugom delu meča.

Rudar je sjajno krenuo u drugom delu sezone. U prvom meču je na svom terenu pobedio Grbalj sa 3:1, a zatim je istim rezultatom kao gost slavio protiv OFK Titograda. Utakmica je imala isti tok, momci iz Pljevalja su od 0:1, stigli do 3:1. OFK Titograd je poveo autogolom Željka Tomaševića, a pobedu Rudaru doneli su dvostruki strelac Velizar Janketić i Vule Vujačić.

Nikšićani koji su u prvom kolu pobedili Zetu u gostima sa 3:1, dobro su počeli meč, kontrolisali su dešavanja na terenu i posle prvog poluvremena vodili sa 1:0 golom Dragana Grivića. Iskra se naravno nije predavala. Ekipa koja se bori za plasman u Evropu i koja je u prvom kolu nastavka pobedila OFK Titograd sa 3:0, stigla je do izjednačenja golom Zorana Petrovića u 60. minutu. Do kraja meča, mreže su mirovale. Sutjeska i Iskra su osvojile po bod, a Budućnost ima lepu priliku da ponovo pobegne na plus osam.

OFK Petrovac koji je u prvom kolu pobedio Kom sa 1:0 u gostima, sjajno je počeo meč na svom terenu protiv Zete, pa je posle deset minuta igre, golovima Igora i Petra Vukčevića vodio sa 2:0. Zeta je nastojala da se vrati u meč i uspela je u tome u završnici prvog poluvremena. Golove za 2:2 postigli su Elem Veđi internacionalac iz Togoa i Jovan Baošić. U nastavku meča nije bilo golova.

Grbalj i Podgorica su vodili veliku borbu na sredini terena, bilo je nekoliko poluprilika na obe strane, ali je meč završen bez golova 0:0. Podsećanja radi u prvom kolu nastavka sezone, Grbalj je poražen od Rudara u Pljevljima sa 3:1, dok je Podgorica odigrala 1:1 protiv Budućnosti.