CFL: Dečić bolji od Budućnosti u Tuzima

Crna Gora 14. avg 202022:23 > 22:25
FK Budućnost

Počeo je fudbalski šampionat Crne Gore, a već u prvom kolu se dogodilo iznenađenje, tačnije rečeno, videlo se da ljubitelje fudbala očekuje veoma neizvesno prvenstvo.

Novajlija u elitnom društvu, ekipa Dečića, koja je tokom leta napravila još jači tim nego prošle sezone, uspela je na svom terenu da pobedi Budućnost sa 2:0.

Aktuelni šampion je odmah ostao bez planirana tri boda, a ujedno zabrinuo navijače pred početak kvalifikacija za Ligu šampiona. Podsećanja radi, Budućnost 19. avgusta na svom terenu igra protiv Ludogoreca u prvom kolu, a šampion Bugarske je uoči polaska za glavni grad Crne Gore nadigrao Slaviju iz Sofije sa 3:0.

Dečić je odigrao taktički besprekorno. Izabranici Edisa Mulalića koji je letos stigao iz Rudara, zatvorili su sve prilaze svom golu, dobili su bitku na sredini terena, a zatim čekali priliku da kazne neki propust u defanzivnoj postavci aktuelnog šampiona.

Prvi propust se dogodio u 33. minutu kada je mrežu Podgoričana zatresao Ilir Camaj. Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme. U nastavku, Budućnost je krenula na sve ili ništa, a usledio je novi gol Dečića u režiji Kristajana Vuljaja u 70. minutu. Do kraja meča, Budućnost je imala inicijitivu, ali ne i ozbiljne prilike da ugrozi ekipu Dečića na putu ka zasluženoj pobedi.

Ostale utakmice prvog kola na programu su u subotu, a snage će odmeriti: Sutjeska – OFK Petrovac, Podgorica – OFK Titograd, Jezero – Rudar, Zeta – Iskra.