David Ramos, Getty Images

12.09.2020 | 22.15 > 22:19

Budućnost dobila Titograd, Sutjeska “preplivala” Jezero

Kompletirano je četvrto kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. U velikom derbiju Budućnost je posle preokreta pobedila OFK Titograd sa 3:1, do prve povede u sezoni je stigla Sutjeska, radovali su se Rudar i Dečić.

Petar Grbić

FK Budućnost

Izabranici Nikole Rakojevića koji je nedavno preuzeo OFK Titograd, dobili su prvo poluvreme protiv Budućnosti, golom koji je postigao Ivan Novović. Međutim, za nešto više od deset minuta igre u nastavku, Budućnost je uspela da napravi preokret u režiji Draška Božovića, koji je prvi od dva gola postigao sa bele tačke.

Do kraja meča, aktuelni šampion je uspeo da još jednom zatrese mrežu rivala, strelac je bio Vasilije Terzić, da napravi dobru uvertiru za duel sa Astanom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope koji je na programu 17. septembra.

Sutjeska je sudeći po epilogu meča u Beranam dobro iskoristila pauzu zbog obaveza reprezentacije u Ligi nacija. Izabranici Dragana Radojičića stigli su do prve pobede u sezoni, posle remija sa Petrovcem, poraza od Budućnosti i Borca iz Banjaluke.

Nikšićani su slavili protiv Jezera sa 2:0. Prvi gol postigao je Milivoje Raičević u završnici prvog, a drugi gol je delo Milutina Osmajića u završnici drugog poluvremena. Pomenuti Milutin Osmajić je bio centralna figura na putu ka pobedi mlade reprezentacije Crne Gore u Kazahstanu. Crna Gora je ovim trijumfom, ostala u trci za plasman na Evropsko prvenstvo.

Iskra je ugostila Podgoricu, a posle velike borbe i kvalitetnog meča utakmica je završena nerešeno – 1:1. Povela je Podgorica golom Šalete Kordića koji briljira na početku sezone. Kordić je mrežu tima iz Danilovgrada zatresao u 40. minutu, a samo tri minuta kasnije postavljen je konačan rezultat. Strelac za Iskru, bio je Alija Krnić.

Značajnu pobedu ostvario je Rudar koji je u Pljevljima, posle velike borbe uspeo da savlada OFK Petrovac sa 1:0. Ulogu meč vinera prigrabio je mladi Vuk Striković koji je mrežu tima iz Petrovca zatresao sredinom drugog poluvremena.

Novajlija u elitnom društvu, ekipa Dečića, nastavila je sa odličnim partijama, pa posle četiri odigrana meča nije osetila gorčinu poraza. Izabranici Edisa Mulalića slavili su kao gosti protiv Zete sa 2:0, a golove su postigli Anđelo Radulović u završnici prvog poluvremena, odnosno Ognjen Rolović u završnici drugog.

4. kolo

Jezero – Sutjeska 0:2, Budućnost – OFK Titograd 3:1, Iskra – Podgorica 1:1, Rudar – OFK Petrovac 1:0, Zeta – Dečić 0:2.