Getty Images/Stuart Franklin

16.09.2020 | 21.03 > 21:05

Sutjeska slomila Iskru, Zeta slavila protiv Rudara

Sutjeska je pobedila Iskru sa 3:2, a Zeta je slavila protiv Rudara sa 2:1, u odloženim utakmicama trećeg kola šampionata Crne Gore.

FK Sutjeska

FK Sutjeska

FK Sutjeska

Ljubitelji fudbala u Nikšiću imali su priliku da prate veoma kvalitetan meč u kojem su Sutjeska i Iskra ograli sa ciljem da stignu do pobede, da postignu gol više. Nikšićani su odlično otvorili derbi, pa je već posle deset minuta igre na semaforu pisalo 1:0. Strelac je bio Milivoje Raičević.

Slavlje fudbala i navijača Sutjeske nije dugo trajalo, jer je samo četiri minuta kasnije Ognjen Obradović uspeo da savlada Vladana Giljena za 1:1. Do kraja prvog poluvremena, obe ekipe su imale nekoliko poluprilika, ali su mreže mirovale.

U nastavku meča, Sutjeska je bila bolji rival. Milivoje Raičević je promašio zicer. Bio je u poziciji iz koje je teže promašiti, ali je uspeo da pošalje loptu pored gola. Desetak minuta kasnije, Božo Marković je odlično šutirao glavom, ali je golman Iskre, Marko Kordić uspeo da izbaci loptu u korner.

Nešto više od pet minuta pre kraja, grešku defanzivne linije Iskre, kaznio je Božo Marković koji je rutinski dobio duel jedan na jedan sa golmanom Iskre.

Kao i u prvom poluvremenu, slavlje je bilo baš kratko, jer je usledio munjevit napad tima iz Danilovgrada, centaršut sa leve strane i gol u režiji Ivana Vukovića za 2:2.

Kada su svi očekivali kraj meč, u trećem minutu zaostavnog vremena, usledila je još jedna greška defanzivaca Iskre, sjajno se snašao mladi Igor Pajović, a zatim rutinski pogodio za 3:2, za veliko slavlje fudbalera, stručnog štaba i navijača Sutjeske.

Zeta je kao domaćin, posle veoma dobre partije uspela da pobedi Rudar iz Pljevalja sa 2:1. Momci iz Golubovaca su golovima Eloma Kođa Nijaveđija vodili sa 2:0, posle samo pola sata igre. Rudar je preko Marka Merdovića uspeo da smanji do kraja prvog poluvremena, ali je to bio i konačan rezultat meča.