Getty Images/Stuart Franklin

20.09.2020 | 19.58 > 20:00

CFL: Zeta nokautirala Sutjesku za 60 sekundi

Nastavljen je šampionat Crne Gore u fudbalu. U jednom od derbija, a ujedno i prvom meču pete runde Sutjeska je na svom terenu poražena od Zete sa 2:0.

FK Zeta

FK Zeta

Sutjeska je imala inicijativu i posed lopte, ali je uspela da stvori samo dve prilike za postizanje golu. Prvu je imao Milivoje Raičević, ali je njegov odličan udarac glavom, panterskom intervencijom uspeo da otkloni golman Zete, Zoran Aković.

Druga je stigla u završnici prvog poluvremena, kada tri igrača Sutjeske nisu uspela da se dogovore ko će da šutira ka golu, sa
nekih pet, šest metara, pa je prilika otišla u nepovrat.

Za nešto više od deset minuta igre u nastavku Zeta je povela sa 2:0, a dva gola, gosti su postigli za 60 sekundi. Prvo je Lazar Lambulić sjajno centrirao, a Ivan Vukčević mirno realizovao zicer za 1:0.

Tek što su krenuli sa centra, usledila je katastrofalna greška defanzivne linije Sutjeske, a Kođo Nijaveđi, momak iz Togoa lagano dobio duel jedan na jedan sa Vladanom Giljenom – 2:0.

Do kraja utakmice, izabranici Dragana Radojičića su napadali, imali inicijativu, ali nisu uspeli da stvore ni jednu priliku za postizanje gola.

Podsećanja radi, utakmica između OFK Petrovca i Budućnosti je odložena, termin odigravanja će biti utvrđen naknadno, a sve u cilju da se fudbaleri aktuelnog šampiona Crne Gore osveže posle velikog uspeha i pobede nad Astanom, te da spremni dočekaju duel sa šampionom Bosne i Hercegovine, Sarajevom, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.