David Ramos, Getty Images

20.09.2020 | 22.08 > 22:11

CFL: Podgorica i Dečić ne posustaju

Odigrana su četiri meča, petog kola šampionata Crne Gore u fudbalu. Utakmica između OFK Petrovca i Budućnosti je odložena, kako bi Podgoričani mogli da se što bolje pripreme za duel sa Sarajevom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. Ovaj meč je na programu 24. septembra.

Fudbaleri Podgorice

FK Podgorica

U prvoj utakmici dana, Sutjeska je na svom terenu, za nešto više od 60 sekundi u nastavku meča primila dva gola u režiji Ivana Vukčevića i Kođa Nijaveđija, pa je Zeta slavila sa 2:0.

Drugi derbi dana je odigran u Podgorici, a snage su odmerili OFK Titograd i Iskra iz Danilovgrada. Meč je završen bez pobednika – 1:1. Izabranici Nikole Rakojevića koji je pre desetak dana preuzeo ekipu, posle odlaska Zorana Govedarice, vodili su sa 1:0, strelac je u završnici prvog poluvremena bio Marko Mrvaljević, a bod Iskri u nastavku meča, doneo je Bogdan Milić.

Podgorica je nastavila sa odličnim partijama, pa i dalje drži lidersku poziciju na tabeli. Momci iz glavnog grada Crne Gore, uspeli su posle velike borbe da pobede Jezero iz Plava sa 1:0, a gol odluke je postigao fenomenalni Šaleta Kordić, koji je stigao do kote od šest golova u pet kola.

Sa sjajnim partijama nastavio je i novajlija u elitnom društvu, Dečić, koji još uvek nije osetio gorčinu poraza. Izabranici Edisa Mulalića su ostvarili tri trijumfa uz dva remija, a u rundi koja je ostala iza nas, Dečić je na svom terenu deklasirao Rudar sa 4:1. Golove su postigli Iljir Camaj, Kritijan Vuljaj (dva), Anđelo Rudović. Strelac za Rudar bio je Marko Merdović.