Getty Images/Christof Koepsel

27.09.2020 | 18.57 > 18:59

Budućnost slavila protiv Rudara u Pljevljima

Fudbaleri Budućnosti, iako umorni od duela sa Sarajevom u kvalifikacijama za Ligu Evrope, pobedili su Rudar iz Pljevalja u petom kolu šampionata Crne Gore sa 2:1.

FK Budućnost

Odličan meč su odigrali fudbaleri Rudara i Budućnosti. Izabranici Mladena Milinkovića su sigurno bili umorni od duela protiv Sarajeva od pre nekoliko dana u kvalifikacijama za Ligu Evrope, ali su i pored toga kontrolisali dešavanja na terenu i golovima Panajotisa Moraitisa i Miloša Raičkovića vodili sa 2:0.

Kada se očekivao odlazak na odmor, mladi i izuzetno talentovani Vuk Striković je uspeo da zatresu mrežu Miloša Dragojevića, pa se tim iz Pljevalja vrati u meč.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Budućnost je mogla da reši pitanje pobednika. Moraitis je oboren u kaznenom prostoru, sudija je pokazao na belu tačku, a pokušaj Petra Grbića je uspeo da neutrališe golman Rudara Ervin Helić.

Desetak minuta kasnije, Petar Grbić je ponovo imao kolosalnu priliku, ali je ponovo izgubio duel jedan na jedan protiv Ervina Helića. Pokušao je i Igor Ivanović, ali je Helić ponovo uspeo da spreči loptu da zatrese mrežu.

Dvadesetak minuta pre kraja Petar Grbić kapiten Budućnosti je zbog udaranja protivničkog igrača dobio crveni karton, pa je Rudar ima priliku da do kraja meča, sa igračem više stigne do izjednačenja i vrednog boda. Momci iz Pljevalja su imali blagu inicijativu, ali ne i kolosalnu priliku za postizanje gola.

Izabranici Dragana Radojića, fudbaleri Sutjeske, stigli su na megdan Dečiću sa ciljem da se iskupe za poraz od Zete na svom terenu u prošlom kolu. Međutim, prvo poluvreme nije najavljivalo ništa dobro po Nikšićane, jer je novajlija u elitnom društvu, koji igra sjajno na početku sezone, vodio sa 1:0, golom koji je postigao Kristijan Vuljaj.

Bilo je jasno da će Sutjeska u nastavku krenuti na sve ili ništa. Već posle desetak minuta igre u nastavku uspela je da stigne do izjednačenja. Milutin Osmajić je pobegao po desnoj strani, sjajno asistirao Marku Ćetkoviću, kome nije bilo teško da zatrese mrežu – 1:1.

Usledila je potpuno otvorena igra oba tima, a bili je jasno da Dečić i Sutjeska žele sva tri boda, te da se na zadovoljavaju bodom koji su imali u rukama. Anđelo Rudović je imao kolosalnu priliku za Dečić, a Admir Adrović za Sutjesku, ali su mreže mirovale do kraja meča.

Iskra je posle velike borbe tokom čitavog meča uspela da slomi otpor OFK Petrovca – 1:0, a gol odluke postigao je Ivan Vuković, desetak minuta pre kraja.

U poslednjem meču petog kola, Zeta i Podgorica su odigrali nerešeno 1:1. Podgorica je povela sredinom drugog poluvremena golom Jovana Vujovića sa bele tačke, a izjednačenje je doneo internacionalac iz Gane, Aleks Jamoa u samoj završnici meča.

U subotu je Jezero u Beranama, golom Bože Osmajlića u samoj završnici meča pobedio OFK Titograd sa 1:0. U ostalim mečevima petog kola, snage će odmeriti Dečić i Sutjeska, Iskra i OFK Petrovac, odnosno Zeta i Podgorica.

Tabela: Podgorica 14, Dečić 12, Budućnost 9, Iskra 9, Jezero 8, Zeta 8, Sutjeska 7, Rudar 6, OFK Petrovac 3, OFK Titograd 2.