Getty Images/Christof Koepsel

21.11.2020 | 18.48 > 18:49

Radović pokrenuo Sutjesku, Petrovac mučio Budućnost

Kompletirano je 14. kolo šampionata Crne Gore u fudbalu. Sutjeska je savladala Zetu, Dečić je sačuvao oreol nepobedivosti, a Budućnost od 0:1, stigla do 2:1 protiv OFK Petrovca.

FK Sutjeska Niksic

Miljan Radović je na klupi Sutjeske debitovao pobedom nad Zetom u Golubovcima. Posle velike borbe, veoma dobrog i kvalitetnog meča, tri jako važna boda Nikšićanima doneo je Milutin Osmajić.

Sutjeska je stigla do važne pobede u rezultatskom i psihološkom smislu. Ovaj drugi aspekt je slobodno se može reži važniji, jer Sutjeska u prethodnih pet kola nije uspela da ostvari trijumf.
Budućnost je ugostila OFK Petrovac i slovila je za apsolutnog favorita. Međutim, u završnici prvog poluvremena, momci iz Petrovca su poveli sa 1:0, a strelac je bio Zaim Dimanović.

Ovim rezultatom je završeno prvo poluvreme, a dileme je bila - da li aktuelni šampion u nastavku meča može da stigne do preokreta.

Pokazalo se da može. Miloš Raičković je sredinom drugog poluvremena doneo izjednačenje ekipi Budućnosti, koja je bila bolji rival, koja je imala inicijativu, koja je nastojala da stigne do sva tri boda, dok se Petrovac trudio sa ostane neporažen u glavnom gradu Crne Gore i pripreti iz kontre. Međutim, desetak minuta pre kraja, mrežu Petrovca je zatresao Aleksandar Vujačić na asistenciju Miloša Raičkovića.

Borben i zanimljiv meč, odigrali su Iskra i OFK Titograd u Danilovgradu. Posle velike borbe, utakmice je završena rezultatom 1:1. Iskra je vodila golom Zorana Petrovića od 35. minuta.

Ljubomorno je čuvala stečeni kapital sve do sredine drugog dela igre, kada je Ivan Novović pogodio za pokazalo se konačnih 1:1.
Izabranici Edisa Mulalića, fudbaleri Dečića, nastavili su sa sjajnim partijama, pa ni posle 14 odigranih rundi ne znaju za poraz. Novajlija u elitnom društvu je u jednom od derbija kola pobedio Rudar u Pljevljima sa 3:0. Posle još jedne u nizu odličnih partija, posebno u drugom poluvremenu, mrežu domaćina su pogađali Mario Đoljaj, Kristijan Vuljaj i Adrijan Rudović.

Još jedan novajlija u elitnom društvu je nastavio sa odličnim partijama. Jezero iz Plava je odolelo ekipi Podgorice, koja je bila bolji rival, imala više prilika za postizanje gola, ali je ekipe Jezera, besprekorno odradila sve defanzivne zadatke za konačnih 0:0.

Tabela: Budućnost 31 (-1), Dečić 26, Podgorica 20, Sutjeska 19, Jezero 19, Iskra 18, Zeta 17, Rudar 13, OFK Titograd 13, OFK Petrovac 9 (-1).