Kopenhagen ubedljiv, Brondbi i Mitjiland drže korak

Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Kopenhagena su savladali Sonderjisk rezultatom 4:0 u 16. kolu danskog prvenstva.

Ekipa za koju je od 46. minuta igrao srpski reprezentativac Andrija Pavlović je slavila golovima Kornelijusa u 19, Toutoa u 25. i 66. i Dilejnija u 28. minutu. Kopenhagen je zadržao čelno mesto na tabeli sa 38 bodova, dok je drugoplasirana ekipa Brondbija sa 32 boda.

Brondbi je pobedio Viborg na gostovanju sa 2:1, golovima Vilčeka u 7. i Hjulsagera u 72, dok su se domaći upisali u strelce preko Sivabeka u 48. minutu.

Mitjiland je bio efikasan na gostovanju Horsensu sa 5:1. Golove su postigli Onuaču u 19. i 80, Boring u 42, Hasan u 57. i Novak u 60. minutu, dok je čast Horsensa sačuvao Jespersen u 22. minutu.

Odenze je izgubio kao domaćin od Lingbija sa 2:1. Kjer je bio dvostruki strelac u 10. i 80. minutu, dok je na drugoj strani Edmundson bio precizan u 63. minutu.