Norešelenu pripao derbi kola; Kopenhagen silovit

Getty Image/Boris Streubel

Fudbaleri Noršelena dobili su kao gosti derbi 24. kola u danskoj Superligi sa Brendbijem rezultatom 3:2 i na taj način potpuno otvorili borbu za plasman u plej of.

Do podele Superlige na grupu za prvaka i grupu za opstanak ostala su samo dva kola, a pet timova dele samo četiri boda i oni će se boriti za dva preostala mesta.

Ranije tokom dana vodeći FC Kopenhagen potukao je Horsens 5:0 i izbacio ga iz trke za Top 6, dok je u komšijskom derbiju Silkeborg savladao Randers 2:0 i obe ekipe su sada neposredno ispod crte za plej of.

U derbiju kola Brendbi je potpuno dominirao tokom prvog poluvremena, poveo šestim golom Muktara u sezoni, pogodio stativu i promašio dva zicera. U uvodnih deset minuta drugog dela sve se okrenulo, kada su Donjo i Markondes tresli mrežu Frederika Renova, a najtalentovaniji danski golman direktno je kriv za drugi gol.

Dramatičnu završnicu nagovestio je gol Temua Pukija posle fantastičnog prijema lopte. Prvom strelcu Superlige to je već 16. pogodak u šampionatu. Ipak, Ernest Asante je u 76. minutu sjajnim pogotkom vratio goste u vođstvo, a isključenje Gregora Sikošeka u 80. minutu potpuno je prebacilo prednost na stranu Noršelena.

Ekipa Kaspera Julmena tako je uhvatila poslednji voz da se uključi u borbu za plej of, jer će u narednoj rundi u direktnom duelu sa Silkeborgom odlučiti koji od timova ispada iz trke.

U teoriji mesto u plej ofu obezbedili su samo FCK i Brendbi, ali su i Mitjilen (37) i Lingbi (36) gotovo izvesno među 6.

Sledeće kolo igra se od petka do ponedeljka, a svi mečevi 26. runde na programu su u istom terminu – nedelja, 19. mart, 17 časova.

Posle podele sve ekipe čuvaju bodove stečene do sada. Vodeća šestorka još jednog igra dvokružno (deset kola). Ostalih osam deli se na dve grupe (7, 10, 11, 14 – 8, 9, 12, 13), koji igraju dvokružno (šest kola). Posle njih po dva bolja igraju za mesto u baražu za Ligu Evrope, a po dva slabija za opstanak. Svaka ekipa igra bar 36 mečeva u sezoni.