Aktuelni šampion Danske, FK Kopenhagen remijem je započeo novu sezonu u danskoj Superligi.

Copenhagen

Izvor: Getty images/Michael Regan

Copenhagen

Andrija Pavlović i Uroš Matić bili su u startnoj postavi Kopenhagena na meču sa Alborgom, a prednosr domaćinu doneo je Federiko Santander u 39. minutu.

Pravi šok za domaće navijače dogodio se u 90. minutu, kada je Jakob Blabjerg doneo bod Alborgu.

U drugom duelu dana, Sonderjiske i Randers odigrali su bez golova.

U nedelju se igraju još tri utakmice prvog kola, poslednja je na programu u ponedeljak.

Fantastični Vardar šokirao Dance

Fudbaleri makedonskog šampiona Vardara zabeležili su fantastičan trijumf u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona – savladali su danskog prvaka Kopenhagen minimalnim rezultatom na domaćem terenu u Skoplju.

FCK protiv vrućine i "balkanske ekipe"

Fudbaleri FC Kopenhagena biće gosti Vardara u prvom meču treće runde kvalifikacija za LŠ.

Nordsjeland i dalje neporažen, pao Brendbi u trileru

U mečevima drugog kola danske Superlige imali smo priliku da vidimo veliki broj pogodaka, a pobede su slavili Horsens, koji je sa 4:1 nadigrao Lingbi, Senderjiske je sa 4:1 bio bolji od Olborga u gostima, Nordsjeland je sa 3:2 savladao Brendbi, a Mitjiland je sa 2:0 pobedio Silkeborg.

Sotiriou i Pavlović doneli pobedu Kopenhagenu

Fudbaleri Kopenhagena pobedili su Randers rezultatom 3:0 u meču drugog kola danske Superlige.