Fudbal 16.07.2017 | 21:10

Danska: Brondbi ubedljiv na startu

U subotu su odigrana još tri meča prvog kola danske Superlige.

Izvor: Clive Rose, Getty Images Sport

Fudbaleri Brondbija započeli su novu sezonu ubedljivom pobedom (4:0) protiv Mitjilanda.

Domaćini su poveli u 20. minutu golom Pukija, da bi 16 minuta kasnije Kliment duplirao prednost.

Do kraja meča u strelce su se upisali Halimi u 62. i Mensa u 82. minutu.

Lingbi je savladao Silkeborg rezultatom 2:1.  Igrao se 36.minut kada je Larsen doveo Lingbi u vođstvo, da bi Gamelbi izjednačio u 68.minutu.

Pobedonosni gol je postigao Bojsen u 78. minutu.

Identičnim rezultatom su fudbaleri Hobra savladali Helsingor. Iako je Base postigao gol već u sedmom minutu, to nije bilo dovoljno za trijumf Helsingora. Za pobednički tim su pogađali Mikelsen u 66. i Antipas u 78. minutu.