Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 17.07.2017 | 23:57

Hrvat doneo pobedu Nordsjelandu protiv Odenzea

U ponedeljak je odigrana poslednja utakmica prvog kola nove sezone u danskoj Superligi.

Noga i lopta

Izvor: Getty Images

Nordsjeland je u gostima bio bolji od ekipe Odenzea rezultatom 2:1.

Ernest Asante je u 22. minutu postigao prvi gol za Nordsjeland, da bi domaćin izjednačio preko Andersa Jakobsena u 55. minutu.

Pobedu gostima doneo je mladi hrvatski defanzivac Karlo Bartolec u 67. minutu. Reč je o nekadašnjem članu Lokomotive Zagreb, koji je u mlađim kategorijama nastupao i za Dinamo.

Mitjilend dramatičnom pobedom do trećeg mesta

Fudbaleri Mitjilenda savladali su Nirsjeland 3:2, na gostovanju u 35. kolu Superlige Danske.

Remi Kopenhagena, Brendbi na -10 pred derbi

Fudbaleri Kopenhagena remizirali su sa Nordsjelandom 1:1, u drugom kolu plej-ofa danske Superlige. Domaćin je poveo preko Verbića iz penala u 54. minutu, ali je Ingvartsen svega dva kasnije poravnao rezultat.

Mor: Želim da budem zvezda i da igram u Realu ili Barsi

Fudbaler Borusije Dortmund Emre Mor važi za jednog od najbržih igrača u Bundesligi, i sa još nekoliko svojih vršnjaka deo je projekta na 'Signal Iduna Parku' čiji je krajnji cilj okončanje Bajernove hegemonije u nemačkom fudbalu.

Norešelenu pripao derbi kola; Kopenhagen silovit

Fudbaleri Noršelena dobili su kao gosti derbi 24. kola u danskoj Superligi sa Brendbijem rezultatom 3:2 i na taj način potpuno otvorili borbu za plasman u plej of.