Izvor: Getty Images / Christopher Lee
Fudbal 17.07.2017 | 23:57

Hrvat doneo pobedu Nordsjelandu protiv Odenzea

U ponedeljak je odigrana poslednja utakmica prvog kola nove sezone u danskoj Superligi.

Noga i lopta

Izvor: Getty Images

Nordsjeland je u gostima bio bolji od ekipe Odenzea rezultatom 2:1.

Ernest Asante je u 22. minutu postigao prvi gol za Nordsjeland, da bi domaćin izjednačio preko Andersa Jakobsena u 55. minutu.

Pobedu gostima doneo je mladi hrvatski defanzivac Karlo Bartolec u 67. minutu. Reč je o nekadašnjem članu Lokomotive Zagreb, koji je u mlađim kategorijama nastupao i za Dinamo.

Asante promašivao i pogađao, slavlje Nordšjelanda

Fudbaleri Nordšjelanda savladali su Helsingor sa minimalnih 1:0, u utakmici 6. kola danske Superlige.

Danska: Spektakl u Herningu i dve nule

Fudbaleri Mitjilenda savladali su Nordšjeland sa 4:3, u utakmici 5. kola danske Superlige.

Haos u Kopenhagenu: Derbi jedva završen zbog nereda

Fudbaleri Brendbija vodili su minimalnim rezultatom u derbiju danske prestonice, ali su meč i čitavo kolo Superlige obeležili retko viđeni neredi koje su izazvali navijači aktuelnog šampiona Kopenhagena na samom kraju meča. U ostalim susretima odigranim u nedelju slavili su Nordšjeland i Helsingor.

Nordsjeland i dalje neporažen, pao Brendbi u trileru

U mečevima drugog kola danske Superlige imali smo priliku da vidimo veliki broj pogodaka, a pobede su slavili Horsens, koji je sa 4:1 nadigrao Lingbi, Senderjiske je sa 4:1 bio bolji od Olborga u gostima, Nordsjeland je sa 3:2 savladao Brendbi, a Mitjiland je sa 2:0 pobedio Silkeborg.