Nordsjeland i dalje neporažen, pao Brendbi u trileru

EuroFootball, Getty Images

U mečevima drugog kola danske Superlige imali smo priliku da vidimo veliki broj pogodaka, a pobede su slavili Horsens, koji je sa 4:1 nadigrao Lingbi, Senderjiske je sa 4:1 bio bolji od Olborga u gostima, Nordsjeland je sa 3:2 savladao Brendbi, a Mitjiland je sa 2:0 pobedio Silkeborg.

Nordsjeland je u uzbudljivom meču na svom stadionu savladao Brendbi – bilo je 3:2 za tim iz gradića u istočnoj Danskoj, iako je gost poveo sa 1:0 golom Pukija.

Potom je usledio preokret i Nordsjeland je poveo sa 2:1 golovima Godsveja Donjoha. Slavni danski tim je ipak izjednačio na 2:2 golom Lasea Vigena, ali je domaćinu pobedu u neizvesnoj završnici doneo napadač iz Gane Ernest Asante u 86. minutu.

Nordsjeland nakon pobede ima maksimalni učinak posle dva kola.

Horsens je do vođstva na svom stadionu došao u 35. minutu golom Aja Okosuna, koji je glavom spretno reagovao u kaznenom prostoru gostiju posle centaršuta Jonasa Torsena. Deset minuta kasnije bilo je 2:0 – strelac je bio Lase Kriger, a asistent ponovo Torsen.

U 60. minutu utakmica je praktično bila rešena kada je 18-godišnji Mads Bek postigao gol za vođstvo Horsensa od 3:0. Gosti su uspeli da postignu jedan pogodak osam minuta kasnije – Jesper Kristijansen je smanjio na dva gola razlike, ali je konačnih 4:1 za Horsens postavio Tobijas Arndal.

Horsens je posle dva kola na čelu tabele sa gol razlikom 6:2.

Senderjiske je takođe postigao četiri pogotka – na gostovanju Olborgu bilo je 4:1 za tim iz Hadersleva. Golove su postigli Filip Zinkernagel u 17. minutu iz penala, zatim Truls Klov u 31. minutu, Marsel Romer u finišu prvog poluvremena i Mikael Ure u 65. minutu – sva tri gola na asistencije Kristijana Jakobsena.

Jedini pogodak za domaći Olborg postigao je Janik Pol u 19. minutu iz penala.

Mitjiland je u meču koji ste direktno mogli da pratite na kanalima Sport kluba slavio na svom stadionu sa 2:1, a strelci su bili Mark dal Hende i Nigerijac Pol Onuaču za prve bodove Mitjilanda u novoj sezoni.

Pogledajte REZULTATE i TABELU danske Superlige.