Izvor: Michael Steele/Getty Images
Fudbal 13.08.2017 | 21:22 > 21:23

Danska: Spektakl u Herningu i dve nule

Fudbaleri Mitjilenda savladali su Nordšjeland sa 4:3, u utakmici 5. kola danske Superlige.

Izvor: Getty Images/Stephen Pond

Domaći sastav naneo je lideru na tabeli prvi poraz u sezoni, pa je sada na četvrtom mestu sa devet bodova, tri manje od Nordšjelanda.

Sve je praktično rešeno u prvom poluvremenu, iako su gosti u finišu ozbiljno zapretili.

Korčmar, Nisen i Onuaču postigli su golove za velikih 3:0 na poluvremenu, a kada je Onuaču svojim drugim golom povećao na 4:0 u 53. minutu činilo se da će gosti pretrpeti debakl.

Donijoh je smanjio na 2:1 u 66. minutu, isti igrač je postigao i drugi gol 10 minuta pre kraja, a Jensen je u petom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.

U duelima Randers – Brendbi i Orhus – Odense nije bilo golova. Brendbi je drugi sa 10 bodova, dva manje od Nordšjelanda, a isto toliko ima i Horsens.