Mitjilend i Hobro sigurni, Brendbi kiksnuo

Getty images/ Jordan Mansfield

Fudbaleri Mitjelanda savladali su Odense rezultatom 2:0, Hobro je bio ubedljiv protiv Lingbija sa 3:0, a u poslednjem meču dana Brendbi je poražen od Arhusa u vrlo zanimljivom susretu, rezultatom 2:0.

Potpuno ravnopravan meč izmešu Odensea i Mitjelanda prelomljen je tek u poslednjih 15 minuta, kada je u 78. minutu, a zatim i u poslednjim trenucima susreta mrežu Odense zatresao Aleksander Serlot. Bio je to sjajan potez trenera Torupa, koji je Sorlota uveo svega pet minuta pre nego što je postigao prvi pogodak.

Hobro je loptu imao manje u svom posedu, stvorio manje šansi, ali je bio mnogo opasniji po gol protivnika i iz osam šuteva u okvir gola postigao tri pogotka. Prvi je delo Kvinsi Antipasa u 31. minutu. Drugi i treći gol postigao je Pol Kirkevold, oba u nadoknadi vremena.

U poslednjem meču dana u Danskoj Brendbi je poražen od Orhusa, što po poziciji na tabeli možemo okarakterisati kao iznenađenje. Ipak, način na koji su položili oružje pred protivnikom, pomalo je bizaran. Prvo je u 13. minutu Hjortur Hermanson postigao autogol, a zatim je u 25. minutu Benedikt Roker dobio direktan crveni karton.

Ostatak meča protekao je u pokušajima da Brendbi nadoknadi brojčani i rezultatski zaostatak, ali je zbog prevelike otovrenosti kažnjen u 93. minutu pogotkom Mikela Raska To je njegov prvi pogodak u dresu novog kluba.

Nakon šest kola prvo mesto u Danskoj zauzima Noršelend koji u ponedeljak igra protiv Helsinborga.